sobota, 15 czerwca

Sony VAIO

Steve Jobs miał pragnienie, aby wypuścić system OS X zgodny z Sony Vaio, wynika z nowego wpisu na blogu długoletniego, niezależnego japońskiego pisarza Nobuyuki Hayashi. Informacja pochodzi z wywiadu przeprowadzonego w 2011 roku z byłym dyrektorem generalnym Sony, Kunitake Ando, który stwierdził, że Jobs i z zarządem wykonawczym firmy Apple przedstawił mu VAIO z systemem OS X podczas zimowego turnieju golfowego na Hawajach.

Większość menedżerów Sony spędzało swoje zimowe wakacje na Hawajach i grało w golfa świętując nowy rok. Podczas jednego z tych konkursów golfowych w 2001 roku, „Steve Jobs i zarząd wykonawczy firmy Apple czekali na nas na końcu jednego z dołków trzymając VAIO z systemem Mac OS” przypomina Ando.

Po powrocie do Apple w 1997 roku Steve Jobs ostatecznie zakończył program licencjonowania systemu Mac OS dla firm trzecich. Jednak Ando zauważa, że ​​Jobs był gotów „uczynić wyjątek” dla linii notebooków Sony VAIO. Ando stwierdza, że partnerstwo pomiędzy dwoma firmami nigdy nie doszło do skutku ze względu na „zły czas” dla Sony, a firma ostatecznie zoptymalizowała swój sprzęt i oprogramowanie VAIO specjalnie dla platformy Microsoft Windows.

Przypuszcza się, że system operacyjny uruchomiony na tym Sony VAIO był wczesny egzemplarzem wersji Intel Mac OS X, która prawdopodobnie została ukryta przez Apple na kolejne cztery lata przed przełączeniem wszystkich komputerów Mac do pracy na procesorach Intela, przechodząc z chipów PowerPC.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Chipeurope
Chipeurope
10 lat temu

Ale bzdury, tego się czytać nie da.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx