wtorek, 18 czerwca

Firma Bose złożyła pozew przeciwko Beats Electronics, oskarżając Beats o naruszenie kilku patentów związanych z redukcją szumów i innych technologii audio. W pozwie oskarża markowe słuchawki Beats Studio i Studio Wireless, które reklamują się „adaptacyjną redukcją szumów”, o naruszenie pięciu oddzielnych patentów Bose w Stanach Zjednoczonych.

W pozwie, Bose odnosi się do 50 lat badań, inżynierii i rozwoju techniki anulowania hałasu, którą wykorzystał do stworzenia własnej linii QuietComfort z redukcją hałasu, które rzekomo skradł Beats wykorzystując tą technologię.

Beats został oskarżony o naruszenie następujących pięciu amerykańskich patentów, które odnoszą się do różnych technik redukcji szumów:

No. 6,717,537 – „Metoda i aparatura dla zminimalizowania opóźnień w cyfrowych systemach przetwarzania sygnału”
No. 8,073,150 – „Topologia dynamicznie konfigurowanych ANR przetwarzania sygnałów”
No. 8,073,151 – „Topologia dynamicznie konfigurowanych ANR bloków filtrów”
No. 8,054,992 – „kompensacja wysokich częstotliwości”
No. 8,345,888 – „Cyfrowa kompensacja fazy wysokich częstotliwości”

Pozew wnosi o wydanie nakazu, który zapobiec ma dalszej produkcji produktów, które naruszają patenty Bose i żąda odszkodowania za korzystanie z technologii firmy. Bose złożył również skargę do Komisji Handlu Międzynarodowego, licząc na zakaz sprzedaży produktów Beats, które naruszają jego patenty.
 

Bose v. Beats Civil Complaint

 

Pozew Bose przeciwko Beats może stać się problemem dla Apple, który miał zamiar w tym kwartale zamknąć ostatecznie etap zakupu spółki. Apple ogłosił przejęcie producenta słuchawek w maju za kwotę 3 miliardów dolarów. Firma jest obecnie uwikłana w wielu procesach sądowych, w tym trwający spór z Samsung Electronics i kilka pozwów zbiorowych przeciwko przeciwko firmie złożych przez byłych pracowników.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx