wtorek, 27 lutego

Nowy raport autorstwa Marka Gurmana i Debby’ego Wu z Bloomberga potwierdza plotki o ogłoszeniu w tym roku trzech iPhone’ów. Oczekuje się, że zostaną ujawnione na konferencji w ciągu zaledwie kilku tygodni. Wszystkie iPhone’y będą wyglądały wizualnie podobnie do zeszłorocznego iPhone’a X, ale będą oferować „szerszy zakres cen, funkcji i rozmiarów, aby zwiększyć ich atrakcyjność”.

Według osób znających plany Apple, niektóre głosy wewnątrz nawiązały do tegorocznych premier jako „S-year”, wyznaczonej na lata, kiedy smartfony zachowują ten sam wygląd poprzedniej generacji, ale mają zmiany wewnętrzne i nowe funkcje. „Firma planuje bardziej znaczące zmiany na przyszły rok” – powiedziały te osoby.

Jedna z ciekawostek tego raportu skupia się na schemacie nazewnictwa dla tegorocznych modeli iPhone’a, które wydają się być wciąż zagadką nawet w Apple. Firma podobno rozważała wykorzystanie nazwy „iPhone Xs” dla tegorocznych modeli OLED tak jak wcześniej dla iPhone’a 5S, iPhone’a 6S, itd. Jednak „zmieniła nazwę wiele razy” i ostatecznie jest jasne na czym stanęło. Będziemy musieli poczekać jeszcze kilka tygodni, aby poznać oficjalne nazwy 5,8-calowych, 6,1-calowych i 6,5-calowych iPhone’ów.

Wracając do poprzednich plotek, Bloomberg wspomina, że Apple wypuści w tym roku 6,5-calowego „high-endowego” iPhone’a ze szklanym tyłem, krawędziami ze stali nierdzewnej, podwójną kamerą i trybem poziomym podobnym do iPada. Wprowadziłoby to funkcje podobne do iPada i poprzednich iPhonów „Plus”, chociaż Apple zastanawia się nad tym, by w tym roku porzucić etykietę „Plus”.

W przypadku aktualizacji do 5,8-calowego iPhone’a X, „główne zmiany” będą związane przede wszystkim z szybkością przetwarzania danych jak i aparatem. Wreszcie, niedrogi, 6,1-calowy iPhone będzie wyglądał wizualnie podobnie do iPhone’a X, ale będzie posiadał wiele opcji kolorystycznych, aluminiowe krawędzie zamiast stali nierdzewnej i tańszy ekran LCD. Według źródeł, aluminiowe krawędzie tańszej wersji niekoniecznie będą miały ten sam kolor co szklany tył, podobnie zresztą jak np. w białej wersji iPhone’a X.

Co więcej, potwierdzając poprzednie pogłoski, wszystkie trzy modele będą posiadać Face ID, a dwa większe iPhone’y będą miały dwa gniazda kart SIM „przynajmniej w niektórych regionach”. Wcześniej analityk Ming-Chi Kuo poinformował, że iPhone 6,1-calowy będzie dostępny w dwóch wersjach, w tym z jedną kartą SIM, a drugi z dwoma kartami SIM. Dzisiaj Bloomberg sugeruje, że model 6,5-calowy również otrzyma tę funkcję.

W dzisiejszym raporcie krótko wspomniano o zegarku zegarku Apple Watch z wyświetlaczem „prawie” od krawędzi do krawędzi, potwierdzając zgodność z istniejącymi paskami do Apple Watch. Następny iPad Pro będzie mierzył około 11 cali i 12,9 cali ze szczuplejszymi ramkami i Face ID, chociaż każdy, kto oczekuje aktualizacji do iPada mini, znów będzie rozczarowany, ponieważ ten model w tym roku „nie zostanie uaktualniony”.

A premiera nowych iPhone’ów już coraz bliżej. Niemieccy operatorzy sugerują, że wstępne zamówienia na tegoroczne iPhone’y ruszą od piątku, 14 września. To sugerowały wcześniejszą ich prezentację, prawdopodobnie 12 września.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx