niedziela, 19 września

Apple udostępnił dziś jedenastą wersję beta systemu iOS 12 dla deweloperów i dziewiątą wersję beta dla publicznych beta testerów. W ostatnim czasie pojawiają się one coraz częściej, co sugeruje zbliżającą się oficjalną premierę.

Zarejestrowani programiści i publiczni testerzy mogą pobrać nową wersję beta iOS 12 beta bezprzewodowo z poziomu uaktualnień iOS po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu. Sądząc po rozmiarze, dzisiejsza beta wprowadza tylko niewielkie poprawki, zgłaszane przez testerów i nie dodaje już zapewne żadnych nowości.

iOS 12 to kolejna ważna wersja systemu iOS. Apple całkowicie zmodernizował ten system operacyjny, aby iPhone’y i iPady, a zwłaszcza starsze modele, były szybsze i bardziej elastyczne.

Na iPhonie X pojawiły się nowe postacie Animoji wraz z “Memoji”, które można dostosować i spersonalizować pod użytkownika do wykorzystania zarówno w Wiadomościach jak i w FaceTime. Wiadomości i FaceTime również zyskały nowe efekty kamery, a obsługa Grupowego FaceTime umożliwia rozmowy wideo nawet z 32 osobami.

Siri jest inteligentniejsza w systemie iOS 12 z nową funkcją Skróty, która umożliwia tworzenie wieloetapowych, spersonalizowanych automatyzacji poleceń, które można aktywować za pomocą poleceń głosowych Siri. Skróty można tworzyć za pomocą aplikacji Skróty, dostępnej jako wersja beta dla Deweloperów.

Firma Apple zbudowała również kompleksowe narzędzie do zarządzania czasem i monitorowania czasu korzystania z systemu iOS 12 z funkcją “Czas przed ekranem”. Dzięki niej można śledzić, ile czasu spędzamy w aplikacjach na iPhonie i iPadzie. Limity aplikacji mogą pomóc Ci ograniczyć korzystanie z urządzenia z systemem iOS, a zaawansowane funkcje kontroli rodzicielskiej dają rodzicom kontrolę nad czasem korzystania z telefonu przez dzieci.

Powiadomienia grupowe ułatwiają przeglądanie powiadomień przychodzących i zarządzanie nimi, a nowa funkcja błyskawicznego wyciszania umożliwia modyfikowanie ustawień powiadomień bezpośrednio na ekranie blokady w powiadomieniu po jego otrzymaniu.

Dzisiejsza wersja naprawia wiele błędów z poprzedniej wersji beta, w tym problem z nieprawidłowym działaniem akcesoriów Bluetooth, problem z nieprawidłowym działaniem skrótów, błąd uniemożliwiający otwieranie aplikacji przez Siri w CarPlay i więcej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x