poniedziałek, 17 czerwca

Apple zastanawia się nad zezwoleniem użytkownikom iPhone’a i iPada na ustawienie domyślnych aplikacji poczty i przeglądarki internetowej innych firm niż preferencji mobilnego systemu operacyjnego dla własnych aplikacji Safari i Mail poinformował Mark Gurman z Bloomberga.

Potencjalny ruch pojawia się po krytyce, że gigant technologiczny zapewnia swoim wewnętrznym aplikacjom niesprawiedliwą przewagę i nadmierne znaczenie w App Store. W obecnej formie Apple nie zezwala użytkownikom na zastępowanie wstępnie zainstalowanych aplikacji, takich jak Safari i Mail, usługami stron trzecich, otwierając tym samym kontrolę prawodawców badających możliwe naruszenia przepisów antymonopolowych.

Raport twierdzi również, że Apple rozważa otwarcie głośnika HomePod na usługi muzyczne innych firm, takie jak Spotify.

Kalifornijska firma z Cupertino rozważa również złagodzenie na HomePods ograniczeń na aplikacje muzyczne innych firm, w tym swojego głównego rywala w transmisji strumieniowej, Spotify Technology poinformowali ludzie, którzy prosili, aby nie wymieniać ich nazwiska, rozmawiając o wewnętrznych obradach firmy.

Obecnie Spotify i inne usługi muzyczne firm trzecich mogą być przesyłane strumieniowo z iPhone’a lub iPada’a do HomePoda przy użyciu technologii Apple AirPlay, ale jest to niezbyt alternatywne rozwiązanie, niż pozwalanie użytkownikom na bezpośrednie przesyłanie strumieniowe usług muzycznych innych firm z głośnika.

Jak zauważa Gurman, otwarcie HomePoda na dodatkowe usługi muzyczne może przynieść korzyści ze sprzedaży produktu. Głośnik pozostawał w tyle za rywalami takimi jak Amazon Echo pod względem funkcjonalności od czasu wprowadzenia go w 2018 roku i posiada mniej niż 5 procent rynku inteligentnych głośników, zgodnie z szacunkami opublikowanymi w zeszłym tygodniu przez Strategy Analytics.

Nie wiadomo, czy dyskusje obejmują otwarcie zintegrowanej technologii Bluetooth HomePod na urządzenia do przesyłania strumieniowego Bluetooth. Obecnie Bluetooth jest używany podczas procesu konfiguracji HomePoda, ale w innym przypadku staje się nieaktywny w głośniku, co oznacza, że tylko urządzenia Apple mogą przesyłać strumieniowo dźwięk do HomePoda przy użyciu protokołu AirPlay.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx