sobota, 24 lutego

Kilka dni po publicznym wydaniu przez Apple systemu iOS 15 i iPadOS 15, w mediach społecznościowych i na licznych forach pojawiła się fala zgłoszeń użytkowników, którzy mają problem z nieprawidłowo wyświetlanym się wolnym miejscem na urządzeniu.

Najwięcej osób zgłaszających problem pojawiło się na Twitterze gdzie informują oni o pojawiającym się ostrzeżeniu „Pamięć iPhone’a jest prawie pełna” w Ustawieniach po zainstalowaniu iOS 15, mimo że ich iPhone ma wystarczającą ilość miejsca. Konto Apple Support na Twitterze jest pełne użytkowników zgłaszających ten błąd. Zgłoszenia zaczęły docierać również od nas od polskich użytkowników.

Irytujące jest to, że ostrzeżenia w Ustawieniach nie można odrzucić, a dotknięcie go przenosi użytkowników tylko na stronę pamięci iPhone w Ustawieniach, gdzie przypomina się im, że ich urządzenie w większości przypadków nadal ma odpowiednią ilość miejsca. Wpis na forum społecznościowy wsparcia Apple, zdobywa coraz większą popularność i coraz więcej użytkowników zgłasza się właśnie z tym błędem.

Ostrzeżenie nie jest jednak jedynym błędem związanym z przechowywaniem, który irytuje niektórych użytkowników. Inne raporty na Twitterze wskazują, że iOS 15 spowodował błąd, w którym ilość dostępnej pamięci na urządzeniu jest czasami większa niż pojemność urządzenia. W innych przypadkach błąd iOS 15 wyświetla błędny wykres określający, ile miejsca zajmuje zawartość użytkownika.

 

We wszystkich przypadkach Wsparcie Apple zaleca użytkownikom ponowne uruchomienie urządzeń, ale to nie rozwiązuje problemu. Niektóre błędy napotkane przez użytkowników pojawiły się już w okresie beta testów systemu iOS 15 w okresie letnim, jednak jak widać Apple nie mógł zlokalizować ich pochodzenia.

W tym tygodniu Apple rozpoczął u deweloperów testowanie iOS i iPadOS 15.1, jednak biorąc pod uwagę powszechność tych błędów, Apple może zdecydować się na wydanie iOS 15.0.1, aby naprawić błąd pamięci masowej oraz inne ulepszenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx