poniedziałek, 11 grudnia

Walter Isaacson, autor książki biograficznej „Steve Jobs”, był w tym tygodniu gościem programu Squawk Box, a w wywiadzie wspomniał, że „złagodził” część książki, zwłaszcza dotyczącą niektórych cytatów Jobsa.

W szczególności Jobs krytykował obecnego szefa Apple’a, Tima Cooka za to, że nie jest „osobą skupioną na produkcie”. Według słów Isaacsona: „Steve mówi, jak Tim Cook może zrobić wszystko, a potem spojrzał na mnie i powiedział: Tim nie jest osobą skupioną na produkcie”.

Isaacson powiedział, że chciał w swojej biografii Steve’a Jobsa złagodzić pewne rzeczy, które uważał za zbyt ostre. Książka została wydana po raz pierwszy w październiku 2011 roku, zaledwie 19 dni po śmierci Jobsa z powodu raka trzustki.

„Czasami, gdy Steve cierpiał … i był zły, mówił nawet więcej rzeczy – wspomina Isaacson. „Czułem, że muszę umieszczać w książce konkretne rzeczy, które będą istotne dla czytelnika, ale nie skargi”.

Cook wspomniany został również w ostatnim artykule The Wall Street Journal skupionym się na Jonym Ive, który podobno został „zniechęcony” z powodu braku zainteresowania Cooka procesem rozwoju produktu. Ive ogłosił, że opuści Apple w tym roku i założy własne studio projektowe, a Apple będzie jednym z jego głównych klientów.

Isaacson był w przeszłości krytyczny wobec Apple wierząc, że w 2014 roku Amazon i Google wyprzedzi Apple, aby stać się najbardziej innowacyjnymi firmami technologicznymi współczesności. W tym czasie wskazywał wirtualnych asystentów jako przestrzeń, w której Apple potrzebował ulepszeń.

Biografia Steve’a Jobsa autorstwa Isaacsona stała się podstawą scenariusza filmu Aarona Sorkina „Steve Jobs”. Film został dobrze przyjęty przez krytyków, zdobywając cztery nominacje do Złotego Globu i dwie nominacje do Oscara.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx