piątek, 19 lipca

Najnowsze iPhony firmy Apple, w tym iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X, korzystają z „innego systemu zarządzania wydajnością” niż starsze urządzenia iPhone, co oznacza, że wszelkie funkcje zarządzania wydajnością mogą być mniej zauważalne na tych urządzeniach.

Apple przedstawił różnicę między nowszymi iPhone’ami i starszymi modelami w zaktualizowanym dokumencie pomocy technicznej obejmującym funkcje baterii i wydajności telefonu w związku z wprowadzeniem funkcji monitorującej kondycję baterii w iOS 11.3 beta. Apple twierdzi, że telefony iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X są wyposażone w bardziej zaawansowaną architekturę sprzętową oraz programową. Pozwala ona dokładniej ocenić moc wymaganą przez urządzenie i dostarczaną przez baterię, co ułatwia maksymalizację ogólnej wydajności sytemu.

Chociaż iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X mogą w mniejszym stopniu wpływać na funkcje zarządzania wydajnością w przyszłości, Apple twierdzi, że akumulatory we wszystkich modelach iPhone’a ostatecznie stracą swoją pojemność i będą musiały zostać wymienione, aby iPhone mógł dalej działać w szczytowej wydajności.

Chociaż Apple wcześniej powiedział, że iPhone 8, 8 Plus i iPhone X nie mają obecnie zainstalowanych funkcji zarządzania energią, dzisiejszy zaktualizowany dokument wsparcia daje nam wgląd w sposób, w jaki mogą one wpływać na te urządzenia w przyszłości.

Firma Apple wdrożyła funkcje zarządzania wydajnością w telefonach iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Od drugiej wersji beta systemu iOS 11.3 udostępnionej dziś deweloperom można sprawdzić, czy urządzenie jest dotknięte spowolnieniem pracy procesora w nowej sekcji „Kondycja baterii” w aplikacji Ustawienia.

Zainstalowanie iOS 11.3 wyłączy wszystkie obecne funkcje zarządzania wydajnością na starszych urządzeniach i zostanie ona ponownie włączona tylko wtedy, gdy wystąpi niespodziewane wyłączenie się urządzenia. Klienci będą mieli również możliwość wyłączenia tej funkcji nawet po nieoczekiwanym zamknięciu systemu, ale po każdej awarii wydajności należy ją wyłączyć.

W przypadku urządzeń, które mają zużyte baterie, które powodują problemy z wydajnością, wymiana baterii rozwiązuje problem. Apple kontynuuje oferowanie zamienników baterii o wartości 129 złotych do końca 2018 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx