czwartek, 25 lipca

12inch-Retina-MacbookAir

W październiku 2013 r. analityk DisplaySearch David Hsieh pierwszy ujawnił, że Apple planuje wprowadzenie 12-calowego MacBook’a Air Retina w 2014 roku. Raport został szybko potwierdzony przez wiarygodnego Ming-Chi Kuo.

Nie było do końca jasne, dlaczego Apple miałby wybrać wprowadzenie nowego modelu ekranu 12-calowego, gdyż ich aktualny lineup komputerów MacBook Air i Macbook Pro zawiera 11″, 13 ” i 15-calowe rozmiary ekranu.

Analityk Daniel Matte, przedstawia przekonujące argumenty na swoim nowym blogu, dlaczego Apple miałby wybrać ten rozmiar. Matte uważa, że ​​nowy MacBook Air Retina będzie posiadał dokładnie 11.88 cali przekątnej ekranu, co pozwoli Apple zaoferować wyświetlacz Retina (2732 x 1536, dwa razy 1366×768) z dokładnie tą samą liczą pikseli PPI jak iPad Air (264 PPI). Pełna analiza jest warta zapoznania.

Apple bardzo celowo dobiera rozmiar ekranu dla swoich nowych produktów.

Najwcześniejsze plotki z łańcucha dostaw iPada mini zawierały specyfikację ekranu 7,9-cala. Powodem tego konkretnego rozmiaru okazała się później, możliwość wykorzystania przez Apple tej samej liczby pikseli PPI, która była używane w oryginalnym iPhone’ie i iPodzie touch.

Mimo wszystko, nowy MacBook Air Retina oczekiwany jest nie wcześniej niż w połowie 2014 r., więc powinniśmy już zacząć nasłuchiwać informacji i uruchomieniu początkowej produkcji.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx