wtorek, 23 lipca

Apple zwrócił Samsungowi 800 miliardów koreańskich wonów (683 miliony dolarów) na pokrycie kosztów paneli OLED po tym, jak Apple nie osiągnął celu sprzedaży uzgodnionego przez obie firmy.

Apple pierwotnie powiedział, że kupi pewną liczbę paneli wyświetlacza od Koreańskiej firmy, ale rozczarowująca sprzedaż iPhone’a oznaczała, że nie był w stanie spełnić tej umowy. Płatność została dokonana w drugim kwartale tego roku.

Liczba ta, podana przez Reutersa, pojawiła się równolegle z prognozami finansowymi Samsunga za drugi kwartał, które przewidują spadek zysków operacyjnych w tym kwartale. Jednak jednorazowe zyski, takie jak płatność Apple, pomogły pokonać oczekiwania analityków.

Zysk operacyjny Samsunga z kwietnia i czerwca prawdopodobnie spadł o 56 procent do 6,5 biliona wonów (5,6 miliarda dolarów), spółka ujawniła w raporcie przed publikacją szczegółowych danych o zyskach pod koniec lipca. Przychody prawdopodobnie spadły o 4,2 procent w porównaniu z rokiem poprzednim do 56 bilionów wonów (48 miliardów dolarów).

Samsung jest na dobrej drodze do kolejnego spadku zysków w trzecim kwartale, głównie z powodu spadku cen chipów z powodu nadwyżki podaży i sankcji amerykańskich na chińskiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego Huawei, który stał się kluczowym klientem Samsunga.

Wojna handlowa USA-Chiny wpływa również na globalne rynki procesorów i smartfonów, a rosnące taryfy wpływają na popyt na elektronikę. W uderzającym przykładzie trwającego sporu między obydwoma krajami, Seul obniżył swój roczny cel wzrostu gospodarczego do siedmioletniego minimum, ponieważ eksport nadal spada.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx