piątek, 12 kwietnia

Apple ogłosił dziś, że ponownie przetestował baterie we wszystkich modelach iPhone’a 15 i stwierdził, że są one w stanie osiągnąć wyższy poziom.

W zaktualizowanym dzisiaj dokumencie pomocy Apple twierdzi, że baterie w telefonach iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max zostały zaprojektowane tak, aby zachować 80% swojej pierwotnej pojemności po 1000 pełnych cykli ładowania w idealnych warunkach, w porównaniu do 500 cykli ładowania reklamowanych dla wszystkich starszych modeli iPhone’a.

Apple powiedział serwisowi MacRumors, że najnowsze testy modeli iPhone’a 15 obejmowały 1000-krotne ładowanie i rozładowywanie baterii w określonych warunkach, ale nie podał żadnych dokładnych szczegółów tego procesu. Apple dodał, że stale ulepsza komponenty baterii iPhone’a i system zarządzania energią.

To odkrycie oznacza, że spadek maksymalnej pojemności baterii iPhone’a 15 do 80% może zająć więcej czasu w porównaniu z poprzednimi modelami iPhone’a. Apple oświadczył jednak, że „bada” żywotność baterii starszych modeli iPhone’a, więc dopiero zobaczymy porównanie oparte na najnowszych parametrach testowych.

W swoim dokumencie pomocy Apple twierdzi, że żywotność baterii dowolnego modelu iPhone’a ostatecznie zależy od tego, w jaki sposób urządzenie jest regularnie używane i ładowane.

Pojemność baterii iPhone’a można sprawdzić wchodząc w Ustawienia i wybierając Bateria > Kondycja baterii i ładowanie. W modelach iPhone’a 15 zaktualizowanych do najnowszej wersji beta systemu iOS 17.4 menu nosi teraz nazwę Kondycja baterii i pozwala szybko wyświetlić ogólną informację o stanie baterii.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx