wtorek, 27 lutego

App Store

Firma Apple ogłosiła dzisiaj, że zwiększa limit maksymalnego rozmiaru aplikacji z 2 GB do 4 GB. Pozwala ona w ten sposób umieścić programistom aplikacje, których rozmiar do tej pory nie spełniał tego warunku. Rozszerzona granica prawdopodobnie będzie przydatna dla wysokiej jakości gier, które potrzebują dodatkowego miejsca do wprowadzania lepszych efektów graficznych lub dłuższego czasu odtwarzania.

Limit wielkości pakietu aplikacji przesłanej za pośrednictwem iTunes Connect wzrósł z 2 GB do 4 GB, co pozwoli na dodanie większej ilości mediów i zapewni pełniejsze i bogatsze doświadczenia użytkowników po jej instalacji. Proszę pamiętać, że zmiana ta nie ma wpływu na limit rozmiaru i możliwość pobrania pliku przez sieć komórkową, który wynosi 100 MB.

2GB limit rozmiaru aplikacji został wprowadzony przez Apple w momencie debiutu App Store, więc dzisiejszy nowy limit 4GB jest pierwszym w historii wzrostem tej wielkości. Ograniczenie wielkości do 2GB uniemożliwiło kilku grom takim jak Final Fantasy VII pojawienie się w App Store. W 2013 roku, Takashi Tokita producent Square Enix powiedział, że wersja Final Fantasy VII „czeka lata” ze względu na limit wielkości aplikacji iOS wynoszący 2GB.

Choć maksymalny rozmiar aplikacji wzrósł do 4 GB, to Apple nadal egzekwuje 100MB limit pobierania aplikacji przez sieć komórkową wprowadzony w 2013 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx