niedziela, 23 czerwca

Apple poinformował dziś, że zbuduje dwie największe na świecie turbiny wiatrowe w pobliżu Esbjerg w Danii, jako rozszerzenie inwestycji w energię odnawialną.

W komunikacie prasowym Apple wyjaśnił, że nowe 200-metrowe turbiny będą wytwarzać 62 gigawatogodzin energii rocznie, co wystarczy do zasilenia prawie 20 000 domów. Obszar będzie również służył jako miejsce testowe dla mocniejszych morskich turbin wiatrowych, które mogą zostać zbudowane w przyszłości.

Energia wyprodukowana w Esbjerg będzie zasilać centrum danych Apple w Viborg, a cała nadwyżka energii trafi do duńskiej sieci. Centrum danych Viborg pomaga zasilać App Store, Apple Music, iMessage, Siri i inne usługi w Europie. Firma Apple zbudowała już jedną z największych farm paneli słonecznych w Skandynawii do zasilania centrum danych.

„Zwalczanie zmian klimatycznych wymaga pilnych działań i globalnego partnerstwa – a centrum danych Viborg jest potężnym dowodem na to, że możemy sprostać temu pokoleniowemu wyzwaniu” – powiedziała wiceprezes Apple ds. Środowiska, polityki i inicjatyw społecznych, Lisa Jackson. „Inwestycje w czystą energię zapewniają przełomowe innowacje, które zapewniają czystą energię i dobre miejsca pracy przedsiębiorstwom i społecznościom lokalnym. Jest to obszar, w którym musimy przewodzić – dla dobra naszej planety i przyszłych pokoleń”.

W zeszłym miesiącu firma Apple ogłosiła zamiar uzyskania całkowitej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku. Oczekuje się, że nowa inwestycja w lądowe turbiny wiatrowe pomoże firmie osiągnąć cel zerowego wpływu na klimat w ciągu następnej dekady i pomoże Apple w przejściu wszystkich jej europejskich dostawców na energię odnawialną.

Europejscy dostawcy Apple, Henkel i tesa SE, DSM Engineering Materials, STMicroelectronics i Solvay pracują podobno nad rozwiązaniami w zakresie czystej energii, aby spełnić wymagania Apple. Niemiecki dostawca Apple, Varta, zobowiązał się w tym tygodniu do napędzania całej produkcji Apple w 100% energii odnawialnej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx