poniedziałek, 22 lipca

Od kilku dni w App Store można znaleźć aplikację Bluetooth OnOff. Z jej pomocą możemy włączyć lub wyłączyć połączenie Bluetooth wprost z ekranu głównego. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że Apple po raz pierwszy zatwierdził aplikację, która ingeruje w ustawienia aż do teraz, więc jest to ciekawe posunięcie.

Aplikacja jest niezwykle prosta w obsłudze. Po zainstalowaniu otrzymujemy ikonę na ekranie głównym. Po jej kliknięciu, ładuje się ekran z włącznikiem funkcji Bluetooth. Jeśli Bluetooth jest już włączony aplikacja daje możliwość, aby go wyłączyć. I tyle. Jednak dzięki niej nie musimy wchodzić w ustawienia iOS i wyszukiwać opcji Bluetooth. Mała rzecz a cieszy.

Skrót podobny do tego był bardzo popularny po wypuszczeniu iOS 5. Wtedy można było używać skryptozakładki Safari, aby dodać opcję włączania i wyłączania Bluetooth na ekranie głównym. Ten rodzaj interakcji został jednak zablokowany przez Apple wraz z wydaniem iOS 5.1.

To bardzo ciekawe, że ta aplikacja jest wciąż dostępna. Nie wiemy, czy jest to błąd Apple, czy może krok w którym Apple uznał, że jest przygotowany na aplikacje, które czynią życie użytkownika łatwiejszym. Bądźmy szczerzy, dostęp do pewnych podstawowych funkcji mógłby być łatwiejszy.

Miejmy nadzieję, że Apple w końcu rozwiąże ten problem z iOS 6. Tymczasem zobaczmy, czy ta aplikacja pozostanie w App Store. A może wkrótce zobaczymy aplikację, która pozwoli nam włączyć i wyłączyć Wi-Fi w tak prosty sposób.

Bluetooth OnOff jest dostępny w App Store za 0,79 Euro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Glorfidel
Glorfidel
12 lat temu

Istnieje app store jeszcze aplikacja icon project która umożliwia robienie takich skrutów-ikon do wielu elementów w ustawieniach

Pawik
Pawik
12 lat temu

No bez jaj… placic kase za coś takiego… wole chyba 2 razy kliknąc w telefon i miec to wylaczone 

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx