poniedziałek, 4 marca

Podczas wczorajszej konferencji WWDC oprócz nowego systemu iOS 12 i nowego macOS Mojave firma Apple zaprezentowała nową wersję systemu dla zegarków Apple Watch watchOS 5. Aktualizacja dodaje szereg nowych funkcji fitness i komunikacji, które według Apple pomogą właścicielom zegarków „pozostać zdrowy i w kontakcie”.

Automatyczne wykrywanie treningu jest główną funkcją dla osób, które używają urządzeń Apple Watch do fitnessu. W wersjach watchOS 4 i wcześniejszych użytkownicy musieli ręcznie rozpocząć trening w aplikacji Trening – a brak tego oznaczał brak śledzenia i innych danych związanych z ich treningiem. watchOS 5 użyje danych dotyczących tętna i ruchu, aby określić, czy użytkownik może ćwiczyć i poinformuje użytkownika, że rozpoczął trening, a nawet oceni wstecz jego początek. Będzie również monitować użytkowników, aby zakończyli sesje treningowe, jeśli użytkownik zapomni wyłączyć aplikację.

Nowością jest także tryb „rywalizacji”, który pozwala przyjaciołom skoncentrowanym na fitnessie rywalizować ze sobą w siedmiodniowych zawodach, a użytkownicy otrzymują punkty za zamknięcie sesji w ciągu tygodnia.

Do nowych rodzajów treningów dodano jogę i wędrówki wspinaczkowe, które biorą pod uwagę zmiany wysokości, rejestrują tętno i dokładne spalone kalorie oraz całkowity czas ćwiczeń.

Biegacze otrzymali szereg nowych funkcji, które pomogą im utrzymać się na dobrej drodze. Dodano metrum kadencji lub kroków na minutę, które działają zarówno na biegach w terenie, jak i na świeżym powietrzu, a biegacze na świeżym powietrzu zyskują nowy alarm tempa, który ostrzega, jeśli biegnie się przed lub za tempem docelowym.

Do watchOS 5 dodaną nową aplikację Walkie-Talkie umożliwiającą użytkownikom wysyłanie wiadomości typu „naciśnij i mów” z zegarka do zegarka, choć sądzę że będzie ona dostępna tylko w modelach LTE niedostępnych wciąż w Polsce. Dodano możliwość słuchania Podcastów. Dzięki temu subskrybowane podcasty będą automatycznie synchronizowane z urządzeniem w celu słuchania ich w trybie offline, a muzyka i książki audio z aplikacji takich jak Pandora i Audible będą synchronizowane z Apple Watch również w trybie offline.

Niestety najnowsza wersja watchOS nie będzie działała na pierwszej czyli tzw. „serii 0” zegarków Apple Watch. W ten sposób Apple pozbawia pierwszych nabywców Apple Watch najnowszego oprogramowania. Co ciekawe, dotyczy to również specjalnych modeli z kolekcji Edition, które jak pamiętamy kosztowały naprawdę spore pieniądze.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx