poniedziałek, 27 maja

Apple zaprezentował dziś system watchOS 9 dla Apple Watch, który będzie zawierał więcej opcji tarcz zegarka z bardziej szczegółowymi opcjami dostosowywania, aktualizacje powiadomień, nowe funkcje w aplikacji Trening i nie tylko.

Podobnie jak w przypadku nowego ekranu blokady w iOS 16, nowe tarcze zegarka w watchOS 9 pozwalają użytkownikom osobiście stylizować każdą tarczę. Pojawiły się cztery nowe twarze: Lunar, Playtime, Metropolitan i Astronomy; klasyczne tarcze zegarka zostały również zaktualizowane, aby pokazać ulepszone efekty głębi watchOS 9.

Jeśli chodzi o określone aplikacje, aplikacja Trening została zaktualizowana o bardziej szczegółowe dane do pomiaru wydajności i nowe doświadczenie treningowe, które pomogą osiągnąć cele fitnessowe. Można będzie zobaczyć różne widoki treningu, obracając cyfrową koronę, zmieniając różne style treningu podczas treningu.

Strefy tętna pomagają monitorować intensywność treningu, a niestandardowe treningi pozwalają na interwały pracy i odpoczynku podczas treningu. Ponadto można dodać nowe alerty dotyczące tempa, mocy, tętna, kadencji i nie tylko w wszystko to, aby lepiej poprowadzić użytkownika przez trening.

Biegacze będą mogli śledzić wskaźniki, takie jak długość kroku, czas kontaktu z podłożem i odchylenie pionowe. Pojawiają się one w podsumowaniu aplikacji Fitness i aplikacji Zdrowie, umożliwiając biegaczom śledzenie trendów w czasie i uczenie się na podstawie swoich wzorców.

Pokonując te same trasy zegarek pozwala biegaczom ścigać się z własnymi czasami duchów, w tym z najlepszymi lub ostatnimi wynikami, oraz otrzymywać alerty podczas biegu, jeśli są przed lub za duchem. Na koniec wprowadzono kilka aktualizacji treningów pływackich, takich jak wykrywanie kickboard jako nowego typu uderzenia.

Apple Watch będzie teraz mógł śledzić więcej informacji na temat snu dzięki nowej funkcji faz snu. Wykorzystując sygnały z akcelerometru i czujnika tętna, watchOS 9 może wykryć, kiedy użytkownicy są w fazie REM, płytkiego snu lub głębokiego snu. Wszystkie te statystyki będą dostępne w aplikacji Sen po przebudzeniu.

watchos-9-sen

Każda osoba, u której zdiagnozowano migotanie przedsionków, może skorzystać z nowej funkcji historii migotania przedsionków w systemie watchOS 9, aby uzyskać dostęp do ważnych informacji. Obejmuje to oszacowanie, jak często rytm serca użytkownika wykazuje objawy migotania przedsionków i nie tylko, a funkcja ta została zatwierdzona przez FDA.

watchos-9-meds

W systemie watchOS 9 i iOS 16 dostępna będzie nowa funkcja Leki, która pomoże śledzić przyjmowane leki, witaminy i suplementy użytkownika. Można będzie tworzyć listę leków, konfigurować harmonogramy i przypomnienia oraz przeglądać informacje o swoich lekach w aplikacji Zdrowie.

watchOS 9 wejdzie teraz w fazę testów beta, a publiczna wersja beta pojawi się w przyszłym miesiącu. System zostanie udostępniony publicznie jesienią tego roku jako bezpłatna aktualizacja oprogramowania dla Apple Watch Series 4 lub nowszego, w połączeniu z iPhone’em 8 lub nowszym oraz iPhone’em SE (drugiej generacji) lub nowszym z systemem iOS 16.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx