wtorek, 20 lutego

Handoff_Apple

Apple ogłosił podczas dzisiejszego Keynote’u otwierającego WWDC 2014 lepsze możliwości współpracy pomiędzy OS X i iOS. Funkcja nazwana Handoff przyniesie więcej ciągłości pracy między iOS i OS X. Począwszy od iOS 8 i OS X Yosemite, użytkownicy będą mogli przenosić zadania z telefonów na komputery Mac i kontynuować dalej na nim swoją pracę i w drugą stronę. Co więcej, będą mogli odbierać rozmowy przychodzące na ich telefon bezpośrednio na swoich komputerach.

Handoff pozwoli użytkownikom iOS podejrzeć i odpowiedzieć na wiadomości i połączenia przychodzące na ich iPhone’a na swoim komputerze Mac, nawet jeśli nie będzie to iMessage ani połączenie FaceTime audio. Powiadomienie popup w OS X pokaże Ci kto dzwoni, a Ty zdecydujesz czy odebrać połączenie czy je zignorować. Pozwoli to na przykład na ładowanie telefonu w drugim pokoju, przy jednoczesnym podglądzie na komputerze kto do nas dzwoni.

Handoff_iOS 8_OS X 10.10

I odwrotnie, można też utworzyć połączenie czy wiadomość na komputerze Mac, a dokończyć je biorąc ze sobą iPhone’a i odchodząc od komputera. Telefon będzie działać jak koncentrator połączeń głosowych i wiadomości SMS do komputera Mac przy użyciu nowej technologii przełączania połączenia.

Handoff będzie miało również zastosowanie w programie Mail i wielu innych aplikacjach iOS i OS X. Na przykład, jeśli zaczniesz pisać maila w telefonie iPhone, będziesz go w stanie dokończyć na komputerze Mac od miejsca w którym go przerwałeś. Mac wyświetli aplikację w swoim doku i zaproponuje dokończenie tego nad czym aktualnie pracujesz natomiast iOS wyświetli ikonę na ekranie blokady, którą można przeciągnąć aby przekazać pliki.

Handoff_aplikacje

Jeśli korzystasz czasem z iPhone’a czy iPada jako modemu, można również uzyskać przełączanie połączenia, aby utworzyć natychmiastowy hotspot pomiędzy tymi dwoma urządzeniami. Tak długo, jak iPad i iPhone będą w pobliżu możesz korzystać z WiFi bez wprowadzania żadnego hasła.

Wreszcie, Apple wprowadza wsparcie AirDrop iOS do OS X i w drugą stronę. Użytkownicy iPhone’a mogą teraz łatwo przerzucić zdjęcia, filmy wideo i inne treści bezpośrednio do komputera Mac za pomocą programu Finder i wbudowanego narzędzia AirDrop. Wcześniej funkcja była dostępna tylko Mac-to-Mac i iOS na iOS.

Oba systemy iOS 8 i OS X będą dostępne publicznie na jesieni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx