sobota, 25 maja

Apple ogłosił dziś, że wprowadzi pewne aktualizacje do AirTags w celu ograniczenia niechcianego śledzenia. Pojawi kilka zmian, które zostaną wdrożone stopniowo.

W nadchodzącej aktualizacji oprogramowania Apple planuje wdrożyć nowe ostrzeżenia dotyczące prywatności, które pojawią się podczas konfiguracji AirTag, aby udaremnić złośliwe użycie. Ostrzeżenie wyjaśni, że AirTag jest powiązany z identyfikatorem Apple ID, że używanie go do śledzenia ludzi jest przestępstwem i że organy ścigania mogą zażądać informacji identyfikujących właściciela AirTag. Apple twierdzi, że język alertu może się nieznacznie zmienić, ale zasadniczo przekaże następujące informacje:

AirTag jest powiązany z Twoim Apple ID. AirTag jest przeznaczony wyłącznie do śledzenia przedmiotów należących do Ciebie. Używanie AirTag do śledzenia ludzi bez ich zgody jest przestępstwem w wielu regionach na całym świecie. AirTag jest możliwy do wykrywania przez ofiary i umożliwienia organom ścigania żądania informacji identyfikujących właściciela.

Apple zamierza również naprawić błąd, który powodował zamieszanie wokół niechcianego śledzenia. AirPods może wysyłać ostrzeżenie „Nieznane akcesorium”, które niektórzy ludzie zinterpretowali jako powiadomienie z AirTag. AirTags nie są w stanie wyświetlić komunikatu „Wykryto nieznane akcesoria”, co jest powodowane przez AirPods Pro, AirPods Max, AirPods trzeciej generacji, a w niektórych przypadkach przez akcesoria sieciowe Znajdź.

Po nadchodzącej aktualizacji oprogramowania AirPods będą poprawnie identyfikować się, dzięki czemu użytkownicy nie będą już widzieć mylącego komunikatu „Nieznane akcesorium”.

Wraz z wprowadzaniem tych aktualizacji oprogramowania firma Apple zaktualizuje swój artykuł pomocy dotyczący niechcianego śledzenia, aby zapewnić więcej informacji na temat funkcji bezpieczeństwa wbudowanych w AirTag, AirPods i akcesorium w sieci usługi Znajdź. Dostępne są rozszerzone wyjaśnienia, które akcesoria mogą wywołać niechciany alert śledzenia, wizualizacje tego, jak te alerty wyglądają, oraz bardziej szczegółowe informacje o tym, co użytkownicy powinni zrobić po otrzymaniu takiego alertu.

Poza zmianami wprowadzanymi „na już”, Apple pracuje również nad nowymi funkcjami bezpieczeństwa, które mają zostać wdrożone jeszcze w tym roku. Precyzyjne wyszukiwanie, ulepszone alerty na wyświetlaczu i głośniejsze dźwięki sprawią, że AirTags będą trudniejsze w użyciu do celów śledzenia osób.

Nie ma konkretnego harmonogramu, kiedy te nowe funkcje mogą zostać wydane, ale Apple planuje je wróżyć jeszcze w 2022 roku. Te aktualizacje są przeznaczone dla użytkowników produktów Apple, a Apple nie ma dziś nic do ogłoszenia dla użytkowników Androida.

Oprócz ogłoszenia aktualizacji AirTags, Apple wyjaśnił, że prywatność AirTags zawsze była priorytetem. Według Apple niechciane śledzenie „od dawna stanowi problem społeczny”, dlatego AirTags zostały początkowo zbudowane z myślą o prywatności z „pierwszym w historii proaktywnym systemem” zaprojektowanym w celu dostarczania niechcianych alertów śledzenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx