czwartek, 11 sierpnia

Firma Apple ogłosiła, że do 27 marca zamyka wszystkie swoje sklepy detaliczne poza Chinami z powodu dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa, co oznacza, że sklepy Apple na całym świecie zostaną zamknięte na kolejne dwa tygodnie.

W liście informującym klientów o zamknięciu sklepów Tim Cook mówi, że Chiny nauczyły nas, że najskuteczniejszym sposobem na zminimalizowanie ryzyka transmisji koronawirusa jest zmniejszenie gęstości zaludnienia i maksymalizacja dystansu społecznego, dlatego właśnie zamykamy sklepy Apple. Apple zamknął już wszystkie swoje sklepy we Włoszech i Hiszpanii, ale sklepy w innych krajach takich jak Stany Zjednoczone, pozostawały do tej pory otwarte.

Na dzień dzisiejszy wszystkie nasze sklepy w Chinach zostały ponownie otwarte. Chcę również podziękować naszemu zespołowi operacyjnemu i partnerom za ich niezwykłe wysiłki w celu przywrócenia naszego łańcucha dostaw. To, czego się razem nauczyliśmy, pomogło nam wszystkim opracować najlepsze praktyki, które ogromnie pomagają w naszej globalnej reakcji.

Jedną z tych lekcji jest to, że najskuteczniejszym sposobem na zminimalizowanie ryzyka przenoszenia wirusa jest zmniejszenie gęstości i maksymalizacja dystansu społecznego. Ponieważ liczba nowych infekcji wciąż rośnie w innych miejscach, podejmujemy dodatkowe kroki w celu ochrony członków naszego zespołu i klientów.

Zamkniemy wszystkie nasze sklepy detaliczne poza Chinami do 27 marca.

Cook mówi, że klienci, którzy muszą kupić urządzenia lub akcesoria, mogą to zrobić w sklepie internetowym Apple lub za pośrednictwem aplikacji Apple Store. Klienci potrzebujący serwisu i wsparcia mogą korzystać ze strony wsparcia Apple.

Apple planuje nadal płacić swoim pracownikom podczas zamknięcia sklepów i rozszerzył zasady urlopów, aby uwzględnić osobiste lub rodzinne okoliczności zdrowotne stworzone przez COVID-19, w tym powrót do zdrowia po chorobie, opiekę nad chorym, obowiązkową kwarantannę lub wyzwania związane z opieką nad dziećmi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
2 lat temu

[…] podjął szereg działań w odpowiedzi na koronawirusa. W tym tygodniu ogłoszono, że Apple tymczasowo zamknie wszystkie sklepy Apple poza Chinami, do tej pory przeznaczając 15 milionów dolarów na pomoc w postaci COVID-19 i […]

trackback
2 lat temu

[…] inicjatyw, aby pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Niedawno ogłoszono, że Apple zamyka wszystkie swoje sklepy do odwołania i do tej pory przeznaczył 15 milionów dolarów na pomoc osobom dotkniętym […]

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx