poniedziałek, 25 września

Ciekawymi doniesieniami podzielił się Mark Gurman z Bloomberga. Ku sporemu zaskoczeniu poinformował on, że Apple pracuje nad kilkoma nowymi produktami w swojej linii komputerów Mac, w tym nad nowym, niedrogim MacBookiem Air i ale również nowym komputerem Mac mini.

Nadchodzący, niedrogi MacBook Air ma być podobny do obecnego MacBooka Air, ale z węższymi ramkami wokół wyświetlacza. Rozmiar będzie nadal wynosił około 13 cali, ale on będzie wyposażony w wyświetlacz Retina.

Słyszeliśmy już wiele plotek na temat taniego notebooka, ale nie było jasne, czy będzie on częścią rodziny MacBooków, czy też zostanie oznaczony jako MacBook Air. Dzisiejszy raport jasno pokazuje, że nowe urządzenie zostanie umieszczone jako uaktualnienie MacBooka Air, skierowane do uczniów i szkół z niższą ceną niż MacBooki z rodziny MacBook.

Apple nadal produkuje nowe modele MacBooków i nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób firma rozróżni nowego MacBooka Air od MacBooka. W tej chwili wyższa cena MacBooka, cieńsza obudowa i wyświetlacz Retina odróżniają ją od MacBooka Air.

Jednak ciekawszą nowością jest informacja, że Apple pracuje nad uaktualnieniem do komputera Mac mini, który nie był aktualizowany od października 2014 roku. Na jego temat do tej pory było bardzo mało szczegółów, ale mówi się, że skoncentruje się on na użytkownikach pro z nowymi opcjami pamięci i procesorami, które mogą uczynić go droższym niż poprzednie produkty Mac mini.

Plotki z 2017 roku sugerują, że Apple pracował nad komputerem Mac mini, który „nie będzie już taki mały”, co byłoby zgodne z urządzeniem, które ma mocniejsze, mniej kompaktowe komponenty.

Bloomberg sugeruje, że Apple może potencjalnie planować wprowadzenie nowych komputerów Mac w październiku, po wrześniowym wydarzeniu, które obejmie wprowadzenie na rynek nowych iPhone’ów i nowych modeli zegarków Apple Watch.

W najbliższym czasie mają się pojawić również nowe modele iPada Pro z funkcją Face ID, ale nie jest jasne, czy zadebiutują one we wrześniu czy w październiku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx