czwartek, 30 marca

W miarę rozprzestrzeniania się koronawirusa w hrabstwie Santa Clara, w którym znajduje się wiele biur korporacyjnych Apple, firma zachęca obecnie swoich pracowników w tej okolicy do pracy z domu, jeśli mają taką możliwość poinformował Mark Gurman z Bloomberga.

Apple poprosił pracowników o zrobienie tego jako „dodatkowe środki ostrożności”, a praca w domu jest raczej zaleceniem niż wymogiem, ponieważ niektórzy pracownicy mogą mieć pracę wymagającą przebywania w biurze.

Wczoraj hrabstwo Santa Clara zwróciło się do firm technologicznych w miastach takich jak Cupertino, Palo Alto, Mountain View i San Jose o „rozważenie zastosowania opcji pracy zdalnej dla odpowiednich pracowników”.

W hrabstwie Santa Clara Istnieje 20 znanych przypadków koronawirusa oraz kilka innych podejrzanych przypadków. Cupertino, w którym znajduje się Apple Park i Infinite Loop, jest częścią hrabstwa.

Pracodawcy zostali również poproszeni o zawieszenie nieistotnych podróży pracowników, co Apple już zrobił oraz odwołanie dużych osobistych spotkań i konferencji. Nadal nie jest jasne, co Apple zamierza zrobić z WWDC, które zwykle odbywa się w czerwcu w San Jose.

Od kilku lat Apple ogłasza datę WWDC w połowie marca, więc wkrótce moglibyśmy usłyszeć informacje o tym, czy WWDC odbędzie się, czy też Apple zastąpi tą jakąś formą cyfrowego wydarzenia.

Chociaż pracownicy korporacji są w stanie pracować z domu to lokalizacje sklepów detalicznych Apple w Bay Area pozostają otwarte. Apple wdrożył jednak dodatkowe procedury, aby chronić sprzedawców detalicznych i klientów przed wirusami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
3 lat temu

[…] poprosił wszystkich swoich pracowników, którym pozwalają na to stanowiska o pracę z domu, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx