sobota, 13 lipca

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami firma Apple rozesłała dziś oficjalne zaproszeni na swoją kolejną konferencję skoncentrowaną wokół nowych komputerów Mac, która odbędzie się w czwartek, 27 października o godzinie 10:00 czasu amerykańskiego, czyli 19:00 czasu polskiego w kampusie Apple w Cupertino.

Oczekuje się, że październikowa impreza skupi się na wprowadzeniu nowych komputerów Mac, a gwiazdą wieczoru ma być wyczekiwany, odnowiony MacBook Pro. Według plotek, nowy MacBook Pro ma być znaczącą odmieniony od momentu jego zmiany w 2012 roku.

Oczekuje się, że będzie on posiadał cieńszą i lżejszą obudowę, z szerszym trackpadem i płaską klawiaturą z mechanizmem zaczerpniętym z MacBooka Retina. MacBook Pro będzie dostępny w tych samych 13 i 15-calowych opcjach rozmiaru i będzie wyposażony w USB-C z USB 3.1 obsługującym większą prędkość transferu, Thunderbolt 3 i Touch ID.

helloagainoctober27event-800x548

Oczekuje się, że Touch ID ma być wbudowany w nowy, dotykowy panel OLED wbudowany w górnej części MacBooka Pro, gdzie zastąpi on fizyczne klawisze funkcyjne. Mówi się, że panel OLED będzie posiadał przyciski kontekstowe, które zmieniają się w zależności od poszczególnych aplikacji, która jest w użyciu. Nowa obudowa sugeruje, że będzie on wyposażony w cztery porty USB-C i gniazdo słuchawkowe, ale bez portu HDMI, bez portów USB-A, bez złącza MagSafe, ani gniazda kart SD.

Chodzą pogłoski o odświeżonym 13-calowym MacBook’u Air z portami USB-C, ale nie jest jasne, czy inne zmiany wewnętrzne zostaną dodane do tego najtańszego komputera w ofercie Apple. Jest możliwe, że 13-calowy MacBook Air zostanie samodzielnym produktem, gdyż plotki sugerowały, że model 11-calowy zostanie wycofany.

Oprócz tego, oczekuje się odświeżenia komputerów Mac Pro i Mac mini, które zostały zaktualizowane ostatnio odpowiednio w 2013 i 2014 roku, choć nie jest pewne, czy te urządzenia również ujrzą aktualizacje podczas tej imprezy.

Apple będzie transmitować wydarzenie na swojej stronie internetowej oraz na Apple TV.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mati Korek
Mati Korek
7 lat temu

za każdy razem, jak jestem w okolicach iSpota to oglądam MacBook Pro. kilku moich znajomych z niego korzysta i nie słyszałem złego słowa. tak więc tym bardziej ciekawe co chcą w ich przypadku zaproponować

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx