wtorek, 28 marca

Firma Apple wypuściła dzisiaj watchOS 6.1, pierwszą poważną aktualizację systemu operacyjnego watchOS 6, która została zaprojektowana do pracy z nowszymi modelami Apple Watch. System watchOS 6.1 pojawia się ponad miesiąc po premierze systemu watchOS 6.

‌‌WatchOS 6‌‌.1 można pobrać za darmo przez dedykowaną aplikację ‌‌Watch‌‌ na iPhone’a, przechodząc do Ogólne> Uaktualnienia. Aby zainstalować nowe oprogramowanie, „Apple Watch” musi mieć co najmniej 50 procent baterii, musi być umieszczony na ładowarce i musi znajdować się w zasięgu iPhone’a.

W okresie testów wersji beta watchOS 6.1 nie znaleziono większych zmian, ale zgodnie z informacjami dodanymi do tego wydania aktualizacja wprowadza obsługę AirPods Pro i wprowadza ‌watchOS 6‌ na starsze modele, które jeszcze go nie otrzymały.

System watchOS 6.1 współpracuje od teraz z modelami „Apple Watch” Serii 1 i Serii 2 i jest pierwszą wersją systemu „WatchOS 6” działającą na tych urządzeniach.

Kiedy wprowadzono ‌watchOS 6‌, był on ograniczony do „Apple Watch” Serii 3 i późniejszych, przy czym Apple obiecał ‌watchOS 6‌ dla starszych modeli „Apple Watch” w późniejszym terminie.

Apple wydał także system watchOS 5.3.3 z poprawionymi zabezpieczeniami dla modeli „Apple Watch”, które nie zostały zaktualizowane do wersji „iOS 6”. ‌WatchOS 6‌ wymaga nowszego iPhone’a z systemem iOS 13, więc właściciele „Apple Watch”, którzy nie mają kompatybilnego iPhone’a, muszą nadal korzystać z watchOS 5.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx