poniedziałek, 22 kwietnia

Apple udostępnił dziś pierwszą publiczną wersję beta systemu macOS 12 Monterey, umożliwiając osobom nie będącym deweloperami przetestowanie nowego oprogramowania macOS Monterey przed jego publiczną publikacją.

Publiczni testerzy wersji beta mogą pobrać aktualizację Monterey dla systemu macOS 12 z sekcji Uaktualnienia w aplikacji Preferencje systemowe po zainstalowaniu odpowiedniego profilu ze strony internetowej oprogramowania beta firmy Apple.

macOS Monterey‌ wprowadza kilka poważnych aktualizacji systemu operacyjnego macOS. Na przykład Uniwersalną Kontrolę umożliwiającą korzystanie z jednej myszy, gładzika i klawiatury na wielu urządzeniach Mac lub iPad. Możliwe jest również bezpośrednie odtwarzanie AirPlay na komputerze Mac z iPhone’a, iPada, a nawet innego komputera Mac.

Safari ma zaktualizowany pasek kart i obsługę grup kart, aby uporządkować mnóstwo kart, a FaceTime obsługuje teraz dźwięk przestrzenny, tryb portretowy (tylko komputery Mac M1) i izolację głosu w celu wycinania szumów tła. Funkcja SharePlay w FaceTime pozwala użytkownikom Apple TV wspólnie oglądać telewizję, słuchać muzykę i udostępniać sobie ekrany.

Udostępnione Tobie, kolejna nowa funkcja, umożliwia śledzenie muzyki, linków, podcastów, wiadomości i zdjęć wysyłanych do innych osób w aplikacji Wiadomości, wyróżniając je w odpowiednich aplikacjach. Notatki mają nową funkcję szybkiej notatki do zapisywania myśli, a aplikacja Skróty jest teraz dostępna również na komputerze Mac.

Dedykowany tryb skupienia pomaga ludziom skupić się na wykonywanym zadaniu, odcinając rozpraszacze w tle w oparciu o to, co się dzieje. Dzięki funkcji Live Text komputery Mac mogą teraz wykrywać tekst na zdjęciach lub przedstawiać szczegółowe informacje o zwierzętach, sztuce, punktach orientacyjnych, roślinach i nie tylko.

Ochrona prywatności w Mail ukrywa adres IP, tak aby nadawcy wiadomości nie mogli kojarzyć go z aktywnością online użytkownika ani ustalać jego lokalizacji. Ponadto uniemożliwia nadawcom sprawdzanie, kiedy i czy w ogóle otwierasz ich maile.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx