sobota, 25 czerwca

mapsense

Firma Apple zakupiła sturtup Mapsense donosi Re/code. Mapsense jest firmą z San Francisco, która jest w stanie uporządkować ogromne zbiory danych znaczników geograficznych do stworzenia szybkich wizualizacji geograficznych opartych na lokalizacjach punktów pomiarowych, które mogą być wbudowane w aplikacje.

Według swojej strony internetowej, Mapsense zbudował opary na chmurze szybki silnik mapowania, który może przeliczyć i zindeksować dużą ilość danych z „błyskawicznie szybkim” wyszukiwaniem i filtrowaniem oraz prostym wizualnie narzędziem analitycznym.

Nieoficjalnie mówi się, że Apple zapłacił za Mapsense około 25-30 milionów dolarów, a jego 12-osobowy zespół dołączy do Apple. Firma potwierdziła nabycie dla Re / kodu ze swoim standardowym komentarzem: „Apple kupuje od czasu do czasu mniejsze firmy technologiczne i na ogół nie dyskutujemy na temat naszych celów lub planów.”

Nie jest jasne, jak Apple wykorzysta technologię Mapsense, ale jest wiadomo, że jest to tylko jedna z długiej listy firm kartograficznych, które Apple zakupił aby poprawić swoją aplikację Mapy. W ciągu ostatnich kilku lat, Apple zakupił firmy takie jak HopStop, Coherent Navigation, Locationary, WifiSLAM, Embark i Broadmap.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx