poniedziałek, 20 maja

iTunes 12.0.1

Wraz z nowym OS X Yosemite Apple wydał właśnie do pobrania iTunes 12.0.1. Aktualizację można pobrać bezpośrednio z centrum aktualizacji Mac App Store.

To uaktualnienie zawiera wiele udoskonaleń wyglądu oraz wydajności, dzieki którym iTunes jest łatwiejszy i przyjemniejszy w użyciu. Zaprojektowany dla OS X Yosemite iTunes został gruntowanie przebudowany. Cechuje go przezroczystość pozwalająca nadać poczucie głębi, udoskonalony pasek narzedzi dający więcej miejsca na poszukiwanie oraz przeżycie zawartości, a także bardziej eleganckie użycie kolorów i tekstur podczas przeglądania albumów w bibliotece.

Udostępnianie rodzinne. Możesz teraz udostępniać swoje zakupy z iTunes, iBooks oraz App Store maksymalnie sześciu osobom z rodziny – bez koniecznoéci udostępniania kont lub haseł. Aby zacząć udostępniać, skonfiguruj Chmure rodzinną w iCloud wybierajac iCloud w Preferencjach systemowych na systemie OS X Yosemite lub Ustawienia w iOS 8.

Szybszy dostep do wszystkich ulubionych multimediów. iTunes posiada teraz dedykowane ikony dla muzyki, filmów lub programów TV, dzieki czemu łatwiej jest dotrzeć w bibliotece do różnych rzeczy jednym kliknięciem.

Łatwe przeglądanie i przełączanie pomiędzy sklepem i biblioteką. iTunes Store jest teraz jednym z widoków zawierających muzykę, filmy lub programy TV w bibliotece, dzięki czemu łatwiej jest przełączać się pomiędzy prywatną kolekcją oraz nową zawartością dla każdej kategorii w sklepie.

Widok ostatnio dodanych rzeczy. iTunes umieszcza ostatnio dodane albumy, filmy lub programy TV na samej górze w bibliotece, dzieki czemu łatwo jest znaleźć coś nowego do odtwarzania.

Udoskonalona edycja list odtwarzania. Teraz mozna zobaczyć całą bibliotekę z muzyką oraz listy odtwarzania obok siebie, dzieki czemu łatwo jest przeglądać muzykę i przeciągać ulubione utwory do dowolnej listy.

Udoskonalone okno Informacje. Nowe okno Informacje zostało całkowicie zmienione, aby skupić uwagę jedynie na
potrzebnych informacjach dla zaznaczonej rzeczy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jur_me
jur_me
9 lat temu

A jak przywrócić pasek boczny w iTunes. Coś nie potrafię znaleźć. Wcześniej była możliwość; chyba w pasku dolnym w prawym rogu był przycisk.

pilifs
pilifs
Reply to  jur_me
9 lat temu

A ja mam odwrotny problem.. Nie chcę tego paska bocznego ale nie da się go schować, przeszukałem już chyba całego iTunesa ;-;

pilifs
pilifs
Reply to  pilifs
9 lat temu

Już to ogarnąłem, strasznie nieintuicyjny jest ten nowy iTunes. Kiedy jesteśmy w zakładce „Moja muzyka” to wtedy nie wyświetla nam się pasek boczny, a jak wejdziemy do zakładki „Listy utworów” to nam się pojawia 😉

jur_me
jur_me
Reply to  pilifs
9 lat temu

No tak, zgadza się – jak wchodzimy do zakładki „Lista utworów” to się pojawia, ale nie można ustawić na stałe (albo nie wiem jak to ustawić). Dopiero jak podepnę iPhona (5S) po kablu to się pokazuje, a tak nawet go nie widzi. Coś się „pochrzaniło”.

Rafał
Rafał
9 lat temu

a ja mam inny problem, iTunes po aktualizacji nie odpala się… pobrałem jeszcze raz prosto ze strony apple, zainstalowałem i dalej nic.. napotkał ktoś na podobny problem ?

5
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx