czwartek, 18 lipca

ios_8_beta_4

Apple wydał właśnie czwartą wersję beta iOS 8 dla deweloperów, dwa tygodnie po wydaniu trzeciej aktualizacji beta i ponad półtora miesiąca od odsłonięcia nowego systemu operacyjnego podczas Worldwide Developers Conference.

iOS 8 beta 4 zawiera kilka drobnych poprawek i modyfikacji, które sprawiają, że czuć zarówno szybszy jak i bardziej dopracowany interfejs. Poniżej lista usprawnień, które zostały dołączone do powyższej wersji.

Porady: aplikacja Porady, która po raz pierwszy została zasugerowana podczas WWDC powraca w iOS 8 beta 4, dając użytkownikom wskazówki jak korzystać z iOS 8. Istnieją na przykład wskazówki dotyczące korzystania z szybkich odpowiedzi powiadomień, wysyłania wiadomości głosowych, korzystanie z powiadomień w celu odpowiedzi na maila, aktywację Siri bez użycia rąk i wiele więcej. Aplikacja Porady jest domyślną aplikacją iOS i nie można jej odinstalować.

tipsappios8

Centrum Sterowania: centrum sterowania zostało nieco odmienione wizualnie. Usunięto czarne obramowanie wokół ikon na górze i na dole, a same ikony zamieniają się na biało po aktywacji.

Ustawienia wyświetlania: pojawiła się nowa sekcja „Jasność i Kontrast”, która jest wydzielona dla tapet, by móc dostosować jasność ekranu, rozmiar tekstu i włączyć pogrubienie tekstu.

Wiadomości: Ustawienia Wiadomości mają nową sekcję ustawień opcji przechowywania wiadomości zawierającej oddzielnie dodatek audio lub wideo w Wiadomości.

Handoff i Sugerowane aplikacje: nowe opcje wyboru w aplikacji pozwalające na włączenie lub wyłączenie funkcji przekazywania. Jest również nowa sekcja, która pozwala użytkownikom włączyć sugerowane aplikacje, które oferują sugestie aplikacji odpowiednich do lokalizacji. To ustawienie może być używane, aby pokazać tylko zainstalowane aplikacje, lub zarówno zainstalowane aplikacje jak i aplikacje w App Store.

handoffsuggestedapps

Kontakt: w ustawianiach Poczty, kontaktów i kalendarzy pojawiła się nowa opcja, pozwalająca na przełączenie się pomiędzy ulubionymi a niedawnymi kontaktami w aplikacji Switcher.

appswitchercontacts

Mail: gest przesuwania palcem w lewo i przesuwania palcem w prawo znany z aplikacji Poczta może być teraz przypisany do różnych funkcji w Poczcie, kontaktach i kalendarza poprzez sekcję Ustawień.

mailswipeoptions

Aplikacja Zdrowie: sekcja Kalorie w aplikacji Zdrowie została podzielona na grupy kalorii aktywnych, dietetycznych i spoczynkowych

calorieshealth

Ikona emotikon na klawiaturze: ikona Emoji na klawiaturze została zaktualizowana o szczęśliwszą buźkę.

emojikeyboard

Jeśli znajdą się jeszcze jakieś dodatkowe funkcje w iOS 8 beta 4 dodamy je tutaj.

Apple prawdopodobnie nadal będzie udostępniał regularne aktualizacje dla iOS 8 w dwu lub trzy-tygodniowych odstępach czasu, aby wprowadzać kolejne drobne poprawki wpływające na wzrost wydajności. Oczekuje się, że iOS 8 ma zostać wydany publicznie na jesieni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx