wtorek, 27 lutego

applemusicandroid

Apple wprowadził na rynek swoją pierwszą poważną aplikację dla urządzeń z systemem Android, rozszerzając swoją platformę Apple Music na smartfony i tablety z systemem Android. Wraz z wprowadzeniem aplikacji Apple Music do sklepu Google Play, użytkownicy androida będą mogli zapisać się do serwisu muzycznego firmy Apple aby słuchać streamingu muzyki, słuchać radia Beats 1, a także dołączyć do sieci społecznościowej Apple Connect.

Nowa aplikacja Apple Music jest dostępna w sklepie Google Play i wymaga Androida 4.3 lub nowszego. Jest ona dostępna we wszystkich krajach, w których funkcjonuje serwis muzyczny dla iOS z wyjątkiem Chin. Apple Music obejmuje ten sam trzymiesięczny okres próbny dla użytkowników Androida i dostępny jest w tych samych cenach abonamentu co serwis dla iOS.

Zrzut ekranu 2015-11-11 o 09.52.22

TechCrunch rozmawiał z Eddy Cue o uruchomieniu nowej aplikacji Apple Music dla Androida, który powiedział, że decyzja Apple do stworzenia aplikacji Apple Music na tą platformę została oparta na pragnieniu, aby ludzie słuchali muzyki „bez względu na to, gdzie są i z jakich produktów korzystają”. Apple chce aby „wszyscy na świecie” mogli wypróbować serwis muzyczny firmy Apple, włączając te obszary, na których urządzenia Android pozostają bardziej popularne niż urządzenia iOS.

Apple Music nie jest całkowicie pierwszą aplikacją firmy Apple dla systemu Android, ale na pewno najbardziej istotną. Apple wcześniej opublikował aplikację „Move to iOS”, która pomaga użytkownikom przejście z Androida na iPhone’a i wypuścił aplikację dla systemu Android do sterowania głośnikiem Beats Pill+. Wszystkie aplikacje Apple na Androida pojawiły się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, sygnalizując gotowość Apple do rozszerzenia swojego zakresu działania poza ekosystem iOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx