niedziela, 19 maja

Szef produktu Apple Maps, David Dorn i szef wyglądu Apple Maps Meg Frost, przeprowadzili niedawno wywiad z CNN, aby wyjaśnić funkcje Map Apple, które zostały wprowadzone wraz z aktualizacją iOS 15 oraz wyjaśnić, dlaczego użytkownicy iPhone’a powinni wybierać Mapy Apple zamiast innych aplikacji mapowych, takich jak Google i Waze.

Według Dorna istnieją trzy główne powody, dla których „Mapy Apple” są najlepszym wyborem:

  1. Apple poważnie inwestuje w Mapy, aby je ulepszyć.
  2. Prywatność Map ma kluczowe znaczenie, a Apple nie śledzi Waszej lokalizacji w celu pozyskiwania danych podczas korzystania z „Map Apple”.
  3. Mapy są częścią ekosystemu Apple i dobrze integrują się z innymi urządzeniami i usługami Apple.

Wysiłki Apple w ulepszenie aplikacji Mapy można zobaczyć w ‌iOS 15‌, aktualizacji, która dodała nowe trójwymiarowe szczegóły miast w wybranych obszarach takich jak Londyn, Nowy Jork, Los Angeles i San Francisco Bay Area. Istnieją również aktualizacje nawigacji, które dodają więcej szczegółów na złożonych węzłach. Frost powiedział, że Apple chce, aby mapy były „bezpieczniejsze i wizualnie satysfakcjonujące w nawigacji”.

Jeśli chodzi o punkty orientacyjne 3D dodane w aktualizacji, każdy punkt orientacyjny jest tworzony ręcznie. „Wybieramy ilość szczegółów, które uważamy za odpowiednie i tworzymy siatkę 3D samego punktu orientacyjnego budynku. I stosujemy to do mapy bazowej” – powiedział Frost dla CNN.

Pełny wywiad na temat Map Apple można przeczytać na stronie internetowej CNN i zawiera on więcej szczegółów na temat funkcji, takich jak udostępnianie ETA, CarPlay, wskazówki dla pieszych w czasie rzeczywistym i nie tylko.

Niestety Mapy Apple w Polsce wciąż pozbawione są najnowszych funkcji związane z miastami 3D czy informacji o transporcie publicznym. Choć był moment kiedy w Polsce pojawiło się sporo samochodów Apple z kamerami rejestrującymi nasze drogi to wciąż nie wiadomo czy zebrane dane zostały już dodane do Map.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx