niedziela, 19 maja

Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych opublikowało dzisiaj nowo przyznany patent Apple dotyczący „ładowanego indukcyjnie etui wkładek dousznych”. Podczas gdy nazwy AirPods i AirPower nie są wymienione w patencie, ilustracje wyraźnie pokazują bezprzewodowe etui ładujące do AirPods na macie ładującej podobnej do AirPower.

Wiele obecnych indukcyjnych mat ładujących wymaga precyzyjnego położenia smartfona lub innego urządzenia na cewkach znajdujących się wewnątrz maty, aby uzyskać najbardziej efektywny transfer mocy. Jak jednak zauważył AppleInsider, patent Apple opisuje metodę, która umożliwi umieszczenie etui AirPods w dowolnym miejscu na AirPower.

Jest to tylko jeden z wielu patentów, które firma Apple opracowała dla bezprzewodowego etui ładującego dla AirPods.

Firma Apple po raz pierwszy zaprezentował bezprzewodową matę ładującą AirPower i opcjonalne etui do bezprzewodowego ładowania AirPods podczas wrześniowej konferencji w 2017 roku. W tym czasie Apple obiecał, że AirPower pojawi się w 2018 roku, ale rok minął i premiera nie nastąpiła.

W zeszłym roku raport sugerował, że Apple miał problemy techniczne z AirPower, które prawdopodobnie opóźniły jego wydanie. Ostatnie doniesienia dowodzą, że Apple od tamtej pory uporał się z tymi problemami i poinstruował swoich dostawców, aby rozpoczęli masową produkcję AirPower, z kilkoma plotkami wskazującymi na zbliżające się wydanie.

Kilka dni temu analityk Ming-Chi Kuo powiedział, że mata AirPower i etui do AirPods pojawią się w pierwszej połowie 2019 roku.

Liczne źródła twierdzą, że w poniedziałek, 25 marca firma Apple zorganizuje specjalną konferencję w Steve Jobs Theatre. Oczekuje się, że w centrum uwagi będą szeroko oczekiwane serwisy informacyjne i streamingowe wideo firmy Apple oparte na subskrypcji. Według głosów może to oznaczać, że na imprezie nie pojawi się wiele ogłoszeń o nowym sprzęcie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx