środa, 29 listopada

Mac App Store

Firma Apple poinformowała deweloperów o nadchodzących zmianach w App Store, które zostaną wprowadzone, aby ułatwić klientom znalezienie aplikacji wysokiej jakości.

Począwszy od 7 września, Apple rozpocznie usuwanie starych, przestarzałych aplikacji, które nie otrzymały aktualizacji zgodności, nie są zgodne z aktualnymi wytycznymi lub które już nie funkcjonują zgodnie z przeznaczeniem. Wycofanych zostanie też wiele starszych aplikacji, które od dawna nie są rozwijane.

Aplikacje ze wszystkich kategorii będą od września tego roku podlegać nowemu procesowi recenzji. Deweloperzy z problematycznymi aplikacjami zostaną o tym powiadomieni i będą mieli 30 dni na dokonanie zmian w swoich aplikacjach, aby zapobiec ich usunięciu z App Store. Aplikacje, które wyłączają się zaraz po uruchomieniu będą usuwane z App Store natychmiast.

Apple planuje również ograniczyć liczbę znaków, które mogą być używane w nazwie aplikacji, zapobiegając korzystaniu przez deweloperów z nadmiernie długich nazw aplikacji, które miały wpływ na wyniki wyszukiwania. Począwszy od 7 września, nazwy aplikacji złożonych w iTunes Connect zarówno dla nowych aplikacji i aktualizacji aplikacji zostaną ograniczone do maksymalnie 50 znaków.

Apple wydał również zaktualizowane wytyczne do App Store, które obejmują nowe funkcje iOS 10 takie jak Sirkit, paczki naklejek, App Store w Wiadomościach, nowe zasad subskrypcji i więcej.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, Apple przeznaczył spore środki na poprawę App Store. W czerwcu Apple ogłosiła plany dotyczące otwarcia subskrypcji aplikacji we wszystkie kategoriach produktów, oferując korzystniejsze przychody abonamentowe, doskonalenie narzędzi udostępniania i wprowadził reklamy do wyników wyszukiwania App Store dających programistom nowe sposoby promowania swoich aplikacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx