środa, 17 kwietnia

Apple ogłosił dziś, że oficjalnie kończy sprzedaż iPoda touch, przestarzałe urządzenie, które zostało właściwie już dawno wyparte innymi urządzeniami takimi jak iPhone i iPad. Apple twierdzi, że wycofuje iPoda touch, ponieważ jego możliwości są dostępne w całej linii innych produktów Apple.

iPod touch był ostatnim pozostałym urządzeniem w ofercie iPodów i nie był aktualizowany od maja 2019 roku, czyli od trzech lat. W oświadczeniu, szef marketingu Apple Greg Joswiak powiedział, że „duch iPoda żyje” w innych produktach Apple.

„Muzyka zawsze była częścią naszego rdzenia w Apple i udostępnienie jej setkom milionów użytkowników w sposób, w jaki robił to iPod wpłynęła nie tylko na przemysł muzyczny – na nowo zdefiniował również sposób odkrywania, słuchania i udostępniania muzyki” powiedział Greg Joswiak, starszy wiceprezes Apple ds. marketingu światowego. „Dziś duch iPoda żyje dalej. Zintegrowaliśmy niesamowite wrażenia muzyczne we wszystkich naszych produktach, od iPhone’a przez Apple Watch, HomePoda mini, a także na Macu, iPadzie i Apple TV. A Apple Music dostarcza najwyższą jakość dźwięku z obsługą dźwięku przestrzennego — nie ma lepszego sposobu na cieszenie się, odkrywanie i doświadczanie muzyki.”

Apple wprowadził pierwszego iPoda 21 lat temu, w październiku 2001 roku i wówczas było to rewolucyjne urządzenie muzyczne, które włożyło tysiące piosenek do kieszeni fanów Apple. Firma Apple wprowadziła wiele wersji iPoda, w tym iPoda Shuffle, iPoda nano i iPoda touch, ale od tego czasu wszystkie zostały wycofane z rynku.

iPod touch będzie nadal dostępny w sprzedaży na stronie internetowej Apple, w sklepach detalicznych Apple oraz u autoryzowanych sprzedawców Apple do wyczerpania zapasów.

Siódma generacja iPoda touch kosztuje od 1099 złotych i jest wyposażona w 4-calowy wyświetlacz z grubymi ramkami, standardowy przycisk Home bez biometrycznego mechanizmu odblokowującego oraz chip A10 Fusion. Jest dostępny w kolorze różowym, czerwonym, gwiezdnej szarości, srebrnym, złotym i niebieskim.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx