środa, 27 września

W wyniku porażenia prądem kobiety w Chinach, które mogło być spowodowane podrobioną ładowarką do iPhone’a, Apple uruchomi od 16 sierpnia nowy program wymiany podrabianej czy jakiejkolwiek innej ładowarki USB używanej z iPhone’em lub iPadem.

Firma oferuje również oficjalną wymianę ładowarek za 10 dolarów dla każdego, kto korzysta z podejrzanej ładowarki firm trzecich. W oficjalnej informacji Apple czytamy:

Ostatnie doniesienia sugerują, że niektóre ładowarki firm trzecich mogą nie być zaprojektowane poprawnie i mogą prowadzić do problemów bezpieczeństwa. Chociaż nie wszystkie ładowarki firm trzecich mają ten problem, to ogłaszamy program „USB Power Adapter Takeback Program” umożliwiający klientom nabycie odpowiednio zaprojektowanych ładowarek.

Bezpieczeństwo klienta jest priorytetem w Apple. Dlatego też wszystkie nasze produkty – w tym ładowarki USB dla iPhone’a, iPada i iPoda – przechodzą rygorystyczne testy dotyczące bezpieczeństwa i niezawodności i są zaprojektowane, aby spełniały rządowe standardy bezpieczeństwa na całym świecie.

Począwszy od 16 sierpnia 2013, jeśli masz wątpliwości co do swojego zasilacza USB, możesz go zostawić w sklepie Apple lub w autoryzowanym serwisie Apple. Zapewniamy, że zostaną one zutylizowane w sposób przyjazny dla środowiska.

Aby otrzymać zniżkę na ładowarkę, użytkownik musi przynieść ją oraz iPhone’a, iPada lub iPoda do sklepu Apple lub autoryzowanego serwisu Apple. Dozwolona jest tylko jedna wymiana zasilacza na urządzenie.

Firma Apple nie zauważyła jednak, że sklepy czy usługodawcy mogą nie posiadać żadnych informacji na temat autentyczności lub bezpieczeństwa zasilaczy.

To nie pierwszy raz, kiedy Apple wprowadził specjalny program wsparcia dla ładowarek USB. W roku 2008 firma Apple nakazała wycofanie adapterów zasilania zawartych z iPhone’em 3G. Było wiele doniesień, że zęby metalowych ultrakompaktowych zasilaczy mogą się urwać i utknąć w ścianie. Do dnia dzisiejszego, Apple stawia zieloną kropkę na nowych zasilaczach w celu odróżnienia ich od starszych, wycofanych modeli.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx