środa, 28 lipca

Na dzisiejszym evencie edukacyjnym firma Apple wprowadziła także aplikację iBooks 2, zaktualizowaną wersję istniejącego oprogramowania dla urządzeń iOS. Aktualizacja jest częścią zapowiadanego także procesu pojawienia się interaktywnych cyfrowych podręczników we współpracy z kilkoma największymi wydawcami. Cały proces na obecną chwilę zapoczątkowany zostanie tylko w Stanach Zjednoczonych.

Z opisu iBooks 2:
Wprowadzamy iBooks 2 – teraz z podręcznikami iBooks

  • Poznaj wspaniałe podręczniki Multi-Touch przeznaczone na iPada
  • Podręczniki iBooks wypełnione są interaktywnymi funkcjami, wykresami, zdjęciami i filmami
  • Dotknij, aby zanurzyć się w obrazy z interaktywną treścią, obracaj obiekty 3D, przesuwaj obrazy galerii przez machnięcie, oglądaj zawarte filmy na pełnym ekranie i wiele więcej
  • Użyj palca aby wyróżnić najważniejsze treści w tekście podręcznika
  • Skorzystaj ze Study Cards, które pomoże Ci zapamiętać ważne podkreśla, notatki i słowniczek terminów
  • Wybierz słownik terminów, aby zobaczyć definicje najważniejszych zagadnień i pojęć, bez konieczności opuszczania strony

Apple rozpoczął współpracę z McGraw-Hill, Pearson, i Houghton Mifflin Harcourt – trzema firmami, które obecnie odpowiadają za 90% sprzedaży podręczników w Stanach Zjednoczonych. McGraw-Hill i Pearson wprowadzają na rynek kilka tytułów już dziś, a więcej już wkrótce.

Początkowo Apple chce zainteresować firmy projektem elektronicznych podręczników szkolnych proponując cenę książek 14,99 dolarów lub mniej. Autorzy mogą stale aktualizować ich zawartość, a uczniowie zachować ich kopie na urządzeniach na czas nieokreślony.

iBooks 2 jest bezpłatnie dostępny do pobrania z App Store jako aktualizacja dla istniejących aplikacji iBooks.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x