piątek, 21 czerwca

Jak informuje Reuters, Apple złożyła dziś skargę prawną przeciwko unijnej ustawie o rynkach cyfrowych w związku z zbliżającym się wymogiem umożliwienia pobierania aplikacji na swoje urządzenia z zewnętrznych źródeł.

Ustawa o rynkach cyfrowych (DMA), która weszła w życie 1 listopada 2022 roku, nakłada na firmy oznaczone jako „strażnicy” obowiązek otwarcia swoich usług i platform innym firmom i deweloperom. DMA będzie miało znaczący wpływ na platformy Apple i może skutkować zmuszeniem firmy do wprowadzenia poważnych zmian w App Store, Wiadomościach, FaceTime, Siri i nie tylko. Na przykład Apple będzie zobowiązany umożliwić użytkownikom pobieranie aplikacji spoza App Store. Wygląda na to, że firma poczyniła już przygotowania, aby spełnić to żądanie na początku 2024 roku.

Nowa skarga Apple kwestionuje konkretne decyzje podjęte przez Komisję Europejską w ramach DMA, ale dokładne szczegóły skargi nie zostały jeszcze upublicznione. Oczekuje się, że sprawa będzie zawierała argument przeciwko umieszczeniu App Store na unijnej liście platform strażników, która wymaga, aby pobieranie aplikacji spoza App Store stanowiło opcję umożliwiającą użytkownikom ominięcie oficjalnego sklepu z aplikacjami jeśli sobie tego życzą. W ówczesnym oświadczeniu Apple powiedział Bloombergowi: „Jesteśmy bardzo zaniepokojeni zagrożeniami dla prywatności i bezpieczeństwa danych, jakie DMA stwarza dla naszych użytkowników”. Meta i TikTok złożyły podobne odwołania, kwestionując włączenie ich usług do tych zasad przez Komisję Europejską.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx