piątek, 29 września

Apple zaprezentował dziś nowy zegarek Apple Watch Series 6, wyposażony w nowe funkcje, w tym monitorowanie tlenu we krwi i kilka nowych opcji kolorystycznych.

Dzięki Apple Watch Series 6 użytkownicy będą mogli mierzyć poziom tlenu we krwi bezpośrednio z nadgarstka, dzięki zaawansowanym algorytmom, które mierzą kolor krwi użytkownika w celu pomiaru poziomu tlenu. Możliwe jest ręczne wykonanie pomiaru w 15 sekund, a zagarek zapewnia ponadto okresowe odczyty w tle, w tym podczas snu użytkownika.

„Apple Watch Series 6 całkowicie zmienia definicję tego, co potrafi zegarek” – powiedział Jeff Williams, dyrektor operacyjny Apple. „Dzięki nowym, potężnym funkcjom, w tym czujnikowi tlenu we krwi i aplikacji,  zegarek Apple Watch staje się jeszcze bardziej niezbędny, zapewniając lepszy wgląd w ogólne samopoczucie”.

Apple Watch Series 6 rozszerza możliwości zdrowotne poprzednich modeli zegarków Apple Watch o nową funkcję, która w wygodny sposób mierzy nasycenie krwi tlenem, dzięki czemu użytkownik może lepiej zrozumieć swoją ogólną kondycję i samopoczucie. Nasycenie tlenem oznacza procent tlenu przenoszonego przez czerwone krwinki z płuc do reszty ciała i wskazuje, jak dobrze natleniona krew jest dostarczana w całym organizmie. Nowa funkcja Blood O2 będzie wspierać badania naukowe dotyczące astmy, niewydolności serca i grypy/COVID.

Apple Watch Series 6 ma poprawioną wydajność, która daje możliwość obsługi jeszcze większej ilości funkcji i mocy w tej samej, małej konstrukcji. Dzięki nowemu, dwurdzeniowemu procesorowi opartemu na A13 Bionic użytego w telefonie iPhone 11, zmodernizowany chip S6 działa nawet o 20 procent szybciej, umożliwiając uruchamianie aplikacji również o 20 procent szybciej, przy zachowaniu tej samej 18-godzinnej żywotności baterii przez cały dzień. Dodatkowo Apple Watch Series 6 jest wyposażony w chip U1 i anteny ultraszerokopasmowe, które umożliwią bezprzewodową lokalizację krótkiego zasięgu w celu obsługi nowych usług, takich jak cyfrowe kluczyki do samochodu nowej generacji. Apple Watch Series 6 oferuje szybsze ładowanie, pełne ładowanie w mniej niż 1,5 godziny i wydłużoną żywotność baterii do śledzenia niektórych treningów, takich jak biegi w pomieszczeniach i na świeżym powietrzu.

Ulepszony wyświetlacz Always-On Retina w Apple Watch Series 6 jest nawet 2,5 razy jaśniejszy niż w Apple Watch Series 5, gdy nadgarstek użytkownika jest opuszczony, co znacznie ułatwia zobaczenie tarczy zegarka w jasnym świetle słonecznym. Gdy nadgarstek jest opuszczony, użytkownik może teraz uzyskać dostęp do Centrum powiadomień i Centrum sterowania, dotknąć komplikacji i przesuwając palcem, aby zmienić tarcze zegarka bez konieczności wybudzania ekranu zegarka.

Seria 6 pojawi się również w nowych kolorach. Po raz pierwszy wprowadzono całkowicie nową, niebieską aluminiową obudowę, odmieniono złotą obudowę ze stali nierdzewnej, grafitową ze stali nierdzewnej oraz dodano Apple Watch PRODUCT (RED) w kolorze czerwonym. Seria 6 zawiera również nowe tarcze zegarków w tym Tachymetr, MeMoji, twarze Stripe i nie tylko.

Apple Watch Series 6 trafi do sprzedaży od najbliższego piątku. Już dziś rozpoczną się zamówienia zegarków w oficjalnym sklepie internetowym Apple. Cena Apple Watch Series 6 zaczyna się od 1899 zł w rozmiarze 40 mm.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx