poniedziałek, 3 października

Apple zaprezentował dziś Apple Watch SE, łączącego podstawowe funkcje Apple Watch w nowoczesny design i bardziej przystępną ceną.

Największy i najbardziej zaawansowany wyświetlacz Retina pozwala klientom łatwo zobaczyć więcej szczegółów i najważniejsze informacje bezpośrednio na nadgarstku. Apple Watch SE jest wyposażony w ten sam akcelerometr, żyroskop i zawsze włączony wysokościomierz, co Apple Watch Series 6, a dzięki najnowszym czujnikom ruchu i mikrofonowi oferuje niezawodne funkcje w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa, w tym wykrywanie upadków, połączenia alarmowe, międzynarodowe połączenia alarmowe i Aplikację Hałas.

„Apple Watch SE łączy elementy konstrukcji Series 6 z najważniejszymi funkcjami Apple Watch w bardziej przystępnej cenie” – powiedział Jeff Williams, dyrektor operacyjny Apple. „Cieszymy się, że możemy zaoferować kolejną świetną opcję, która pomoże klientom pozostać w kontakcie, być bardziej aktywnym i dbać o swoje zdrowie”.

Apple Watch SE posiada wyświetlacz Retina z cienkimi ramkami i zakrzywionymi rogami, który jest o 30 procent większy niż w serii 3. Interfejs umożliwia wyświetlanie dużych i łatwych do odczytania ikon aplikacji i czcionek, a komplikacje są precyzyjne i zawierają wiele informacji. Szereg nowych tarcz zegarka jest zoptymalizowanych pod kątem wyświetlacza, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo wyświetlać powiadomienia, wiadomości tekstowe, dane treningowe i nie tylko.

Dzięki systemowi S5 w pakiecie (SiP) i dwurdzeniowemu procesorowi Apple Watch SE zapewnia niewiarygodnie szybkie działanie, do dwóch razy szybsze niż Apple Watch Series 3. Cyfrowa korona z dotykowym sprzężeniem zwrotnym generuje przyrostowe kliknięcia z niezwykłym wyczuciem mechanicznym. Apple Watch SE jest wyposażony w najnowszy głośnik i mikrofon, które są zoptymalizowane pod kątem lepszej jakości dźwięku podczas rozmów telefonicznych, Siri i Walkie-Talkie oraz Bluetooth 5.0.

Wysokościomierz nowej generacji, który jest zawsze włączony, zapewnia wysokość w czasie rzeczywistym przez cały dzień, korzystając z nowego, bardziej energooszczędnego wysokościomierza barometrycznego, a także GPSa i pobliskich sieci Wi-Fi. Ta funkcja umożliwia wykrywanie niewielkich zmian wysokości nad poziomem gruntu, w górę i w dół do wysokości 1 stopy i może być wyświetlana jako nowa komplikacja tarczy zegarka lub jako metryka treningu.

Wbudowany kompas zapewnia użytkownikom lepsze wskazówki, a także nachylenie, wysokość oraz szerokość i długość geograficzną. Użytkownicy mogą dodać jedną z trzech nowych komplikacji kompasu do tarczy zegarka, a programiści mogą korzystać z informacji kompasu w swoich aplikacjach, aby tworzyć lepsze i ciekawsze aplikacje.

Dzięki połączeniom SOS na Apple Watch użytkownicy mogą szybko i łatwo wezwać pomoc i zaalarmować służby ratunkowe za jednym naciśnięciem przycisku. Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo podczas podróży, użytkownicy modeli Apple Watch SE z wsparciem sieci komórkowej mogą wykonywać międzynarodowe połączenia ze służbami ratunkowymi niezależnie od tego, gdzie urządzenie zostało pierwotnie zakupione lub czy abonament komórkowy został aktywowany.

Apple Watch SE jest wodoodporny na głębokości do 50 metrów.

Zegarek pozbawiony jest funkcji EKG, która pozwoliła firmie zredukować jego koszt i wypuścić urządzenie, które docelowo ma konkurować z tańszymi opaskami fitnessowymi przy pełnym wsparciu wielu funkcji znanych z topowych wersji Apple Watch.

Zegarek Appel Watch SE jest możliwy do zamówienia do dziś, a do oficjalnej sprzedaży trafi od 18 września. Dostępny jest tylko w obudowie aluminiowej w trzech kolorach: srebrnym, złotymi gwiezdnej szarości. Ceny wynoszą się od 1299 złotych za model 40 mm i 1499 złotych za model 44 mm.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx