niedziela, 5 lutego

Zgodnie z nowym raportem DigiTimes, Apple Watch Series 6 doda możliwość monitorowania tlenu we krwi do swojej listy funkcji, gdy zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku.

Apple Watch‌ 6 będzie wyposażony w bioczujniki, które mogą monitorować warunki snu, wykrywać tlen we krwi i mierzyć tętno, bicie serca i migotanie przedsionków, a także zawierać akcelerometr i żyroskop oparty na MEMS, dzięki czemu nowe urządzenie nadal będzie wiodło w precyzji pomiarów wśród urządzeń do noszenia na ręku podały źródła.

Źródła tajwańskiej witryny podają, że Apple Watch nowej generacji przeszedł „płynny rozwój” dzięki ścisłej współpracy między Apple i ASE Technology, która pozyskała duże zamówienia na to urządzenie.

Przeciek z kodu znalezionego w iOS 14 sugerował wcześniej, że Apple pracuje nad Apple Watch, który może wykrywać poziom tlenu we krwi. Na podstawie odkrytego kodu, Apple dostarczy powiadomienia, gdy poziom tlenu we krwi spadnie poniżej zdrowego progu, który wynosi około 95 do 100 procent nasycenia. Spadek poziomu tlenu we krwi może wskazywać na poważny problem z oddychaniem lub sercem.

Z kodu nie wynikało jasno, czy funkcja będzie ograniczona do nowych urządzeń Apple Watch z serii 6, czy też pojawi się jako aktualizacja oprogramowania w systemie watchOS 7, ale dzisiejszy raport sugeruje, że może dotyczyć wyłącznie serii 6.

Kiedy oryginalny Apple Watch został wydany w 2015 roku, iFixit faktycznie odkrył, że czujniki serca Apple mają możliwość monitorowania poziomu tlenu we krwi, ale Apple nigdy go nie aktywował.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx