poniedziałek, 24 stycznia

Apple Watch Series 4 zyskał tytuł Wyświetlacza Roku od towarzystwa „The Society for Information Display” podczas konkursu Display Industry Awards 2019 ogłoszonego podczas Display Week, corocznego sympozjum i targów.

Nagrody „Displays of the Year” podkreślają „wysokiej jakości innowacyjną pracę wykonywaną w branży wyświetlaczy na każdym poziomie”. Kategoria, w której wygrał zegarek, skupia się na „najważniejszych osiągnięciach technologicznych i/lub wyjątkowych funkcjach”.

Apple Watch Series 4 otrzymał nagrodę, ponieważ jest wyposażony w wyświetlacz OLED, który jest o 30 procent większy niż poprzedni wyświetlacz, bez zwiększenia rozmiaru urządzenia. Dodatkowo wykorzystuje nową technologię wyświetlania o nazwie LTPO, która zwiększa wydajność wydłużając żywotność baterii.

Zachowując oryginalny wygląd, udoskonalony Apple Watch czwartej generacji, łączy nowe ulepszenia sprzętowe i programowe w pojedynczą, zunifikowaną formę. Efektowny wyświetlacz, który w zależności od modelu jest większy o ponad 30 procent przy 40 mm lub 44 mm, bezproblemowo integruje się z cieńszą i mniejszą obudową, a nowy interfejs zapewnia więcej informacji z bogatszymi szczegółami. Wyświetlacz jest definiującą cechą Apple Watch, a seria 4 przesuwa tę funkcję dalej niż kiedykolwiek. Wyzwaniem dla projektantów było powiększenie wyświetlacza bez zauważalnego zwiększenia rozmiaru obudowy lub pogorszenia żywotności baterii. Węższe ramki umożliwiają obszar wyświetlania o ponad 30 procent większy, a nowa technologia wyświetlania o nazwie LTPO zwiększa wydajność energetyczną, pomagając użytkownikom korzystać z urządzenia przez cały dzień na jednym ładowaniu.

Nagrody w roku 2019 obejmują produkty, które były dostępne w sprzedaży w roku kalendarzowym 2018 i żadne inne urządzenia Apple nie otrzymały w tym roku nagród. W ubiegłym roku nagrodę „Displays of the Year” zdobył zarówno iPhone X jak i iPad Pro.

Wśród innych zwycięzców w 2019 roku są Samsung dla modularnego wyświetlacza microLED 8K „The Wall” i Sony dla Crystal Display System wyświetlacza, który również wykorzystuje technologię microLED.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x