czwartek, 11 lipca

W swoim najnowszym newsletterze „Power On” Mark Gurman zdradza szczegóły dotyczące tegorocznych zegarków Apple Watch.

Design Apple Watch Series 10 „prawdopodobnie nie będzie się znacznie różnić” od poprzednika, ale będzie cieńszy. Z kolei model Apple Watch Ultra nie otrzyma nowej stylistyki w tym roku.

Nowe modele Apple Watch Series 10 nadal będą dostępne w dwóch rozmiarach kopert (nazwy kodowe „N217” i „N218”) i będą miały większe wyświetlacze. Jeden z modeli będzie miał ekran zbliżony wielkością do tego z Apple Watch Ultra.

Zarówno Apple Watch Series 10, jak i Apple Watch Ultra 3 prawdopodobnie otrzymają nowy procesor, będący następcą zeszłorocznego czipa S9. Chociaż może to „torować drogę do pewnych ulepszeń sztucznej inteligencji w przyszłości”, nie będzie on obsługiwał funkcji Apple Intelligence, a obecnie mówi się, że nie ma planów, aby przenieść „tę inicjatywę” na Apple Watch.

Apple od jakiegoś czasu pracuje nad funkcjami wykrywania nadciśnienia i bezdechu sennego dla Apple Watch, które pierwotnie miały zostać wydane w 2024 roku. Jednak Gurman twierdzi teraz, że „projekt nie przebiega gładko” i „Apple napotkał poważne problemy”. Funkcja wykrywania nadciśnienia okazała się niewystarczająco niezawodna podczas testów, a jej integracja z odświeżonym designem budzi obawy. To może zmusić Apple do przełożenia tej funkcji na przyszły rok.

Podobnie w kłopocie znalazła się funkcja wykrywania bezdechu sennego, ponieważ opiera się ona na pomiarze saturacji krwi tlenem, którego zegarki Apple Watch w Stanach Zjednoczonych obecnie nie mogą mierzyć ze względu na trwający spór prawny z firmą Masimo. Gurman uważa, że spór z Masimo mógłby zostać rozwiązany do września lub Apple mógłby znaleźć obejście, argumentując, że czujnik tlenu we krwi mógłby być używany do celów niezwiązanych bezpośrednio z poziomem tlenu we krwi. Firma mogłaby również ogłosić funkcję wykrywania bezdechu sennego, a jej uruchomienie przełożyć na późniejszy termin.

Apple podobno kontynuuje testy i rozważania dotyczące wykorzystania druku 3D do produkcji kopert niektórych modeli Apple Watch. Taki ruch mógłby przyspieszyć produkcję i zmniejszyć zużycie materiałów.

Gurman twierdzi, że nadal nie wiadomo, czy Apple będzie markować nowe zegarki Apple Watch jako specjalne modele rocznicowe, czy też poczeka do przyszłego roku, biorąc pod uwagę, że pierwszy Apple Watch został zaprezentowany w 2014 roku, a wydany w 2015 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx