sobota, 20 kwietnia

Zgodnie z nowymi plotkami, Apple pracuje nad aktualizacją oprogramowania, które umożliwi użytkownikom sparowanie zegarka Apple Watch z kilkoma urządzeniami Apple, w tym iPhonem, iPadem i komputerem Mac.

Obecnie Apple Watch można sparować tylko z jednym iPhonem i chociaż możliwe jest sparowanie wielu modeli zegarków Apple Watch z tym samym iPhonem, Apple nie oferuje możliwości parowania ani synchronizowania zegarków Apple Watch z innymi urządzeniami w swoim ekosystemie.

Użytkownicy komputerów Mac mogą używać zegarka Apple Watch do odblokowywania komputera, uwierzytelniania aplikacji i przeglądania haseł oraz autoryzacji transakcji online z użyciem Apple Pay, ale na tym kończą się możliwości. Ograniczenia te mogą się jednak zmienić. Według właściciela konta na Twitterze @analyst941, Apple planuje zmiany w procesie parowania/synchronizacji, które oznaczają, że Apple Watch nie będzie już powiązany z jednym iPhonem, ale zamiast tego będzie mógł synchronizować się z wieloma iPhonami, iPadami i komputerami Mac.

Konto przyznaje, że nie wie, jak to zostanie zaimplementowane, ale jedną z możliwości może być synchronizacja przez iCloud, podobnie jak AirPods działają z różnymi urządzeniami. Nie jest jasne, czy oznacza to, że iPhone będzie nadal wymagany do skonfigurowania zegarka Apple Watch, zanim będzie można go zsynchronizować z innymi urządzeniami Apple zalogowanymi do tego samego konta iCloud.

Konto dodało, że nie wie, czy zmiana nastąpi już w tym roku wraz z systemami watchOS 10, iOS 17, iPadOS 17 i macOS 14, czy też zostanie przesunięta do 2024 roku.

Anonimowe źródło dzisiejszej plotki ujawniło dokładne informacje na temat Dynamic Island w iPhonie 14 Pro przed jego premierą jednak nie ma jeszcze długoterminowych doświadczeń z plotkami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx