sobota, 1 kwietnia

applewatch

Apple planuje wprowadzenie nowych modeli Apple Watch tej jesieni z poprawionymi funkcjami śledzenia zdrowia i wbudowanym chipem GPS wynika z najnowszego raportu Bloomberg, który potwierdza wcześniejsze pogłoski jakie słyszeliśmy o Apple Watch 2.

Nadchodzący Apple Watch 2 nie będzie jednak posiadał łączności komórkowej, aby uczynić go mniej zależnym od iPhone’a. Apple nie był w stanie zwiększyć żywotności baterii na tyle, aby zrekompensować straty spowodowane przez jej zwiększoną konsumpcję przez łączność komórkową.

Apple w tym roku prowadził rozmowy z operatorami komórkowymi w Stanach Zjednoczonych i Europie, aby dodać łączność komórkową do zegarka, twierdzą osoby zaznajomione z rozmowami. Chip komórkowy pozwoliłby teoretycznie, aby zegarek pobrał wyniki sportowe, e-maile oraz mapy bez bezpośredniej obecności iPhone’a.

Podczas dyskusji, dyrektorzy Apple wyrazili obawę, że modele z funkcją komórkową mogą nie być gotowe do wydania w tym roku, a funkcjonalność może zostać przesunięta do późniejszej generacji.

Apple bada chipy komórkowe małej mocy dla przyszłych wersji Apple Watch, ale nie był w stanie zakończyć prac dla modelu z roku 2016. „Ostatecznym celem” firmy związanym z Apple Watch jest oczywiście oddzielenie go od iPhone’a, ale technologia musi jeszcze trochę pójść do przodu, aby na to pozwolić. Przed 2017 roku nie oczekuje się znaczących zmian w wyglądzie Apple Watch.

Dodanie chipu GPS, zaplanowane do następnej generacji Apple Watch, pozwoli urządzeniu na bardziej dokładne określenie położenia użytkownika dla lepszego śledzenia funkcji fitness i zdrowia równolegle z ulepszoną nawigacją. Wcześniejsze doniesienia sugerowały również, że Apple Watch 2 będzie zawierać barometr, lepszą pojemność baterii i poprawioną wodoodporność.

Raport Bloomberg nie podaje konkretnej daty pojawienia się następnej generacji Apple Watch poza ogólnym okresem jesieni, ale jest możliwe, że firma Apple planuje prezentację nowych modeli Apple Watch obok iPhone’a 7, który ma zostać zaprezentowany na imprezie 7 września.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx