sobota, 20 lipca

Apple dalej będzie używać portu Lightning zamiast USB-C w nadchodzącym „iPhonie 12”, ale będzie to ostatnia seria flagowych telefonów Apple, które będą je posiadać. Kolejne modele będą już skonfigurowane wyłącznie do ładowania bezprzewodowego ze złączem Smart do przesyłania danych i synchronizacji iPhone’a od serii 13 w przyszłym roku.

Powyższe informacje pochodzą od znanego z okazjonalnych przecieków użytkownika Twittera „Fudge” (@choco_bit), który w zeszłym miesiącu udostępnił domniemane zdjęcia ‌iPhone’a 12‌ pokazujące zmieniony układ tylnej kamery ze skanerem LiDAR, mniejsze wycięcie z przodu i widżety na ekranie głównym.

Fudge twierdzi, że Apple testował prototyp iPhone’a z portem USB-C, ale że modele te „nie będą gotowe do produkcji”. Zamiast tego Apple pozostanie przy złączu Lightning jeszcze przez rok, zanim zastąpi je port Smart Connector.

 

Plotki o przyszłych iPhone’ach bez portu ładowania nie są nowe. Mówi się, że projektanci Apple ostatecznie zamierzają usunąć większość zewnętrznych portów i przycisków na iPhonie, aby uzyskać czyste, usprawnione urządzenie z mniejszą liczbą punktów potencjalnej awarii sprzętu. W rzeczywistości, jeśli technologia ładowania bezprzewodowego poprawi się w międzyczasie, Apple może potencjalnie pozbyć się przewodowego ładowania, a plotki wskazują, że Apple wypuści iPhone’a bez portu Lightning w 2021 roku.

Według analityka Apple, Ming-Chi Kuo, topowy model iPhone’a w 2021 roku będzie oferował „całkowicie bezprzewodowe wrażenia”. Ładowanie prawdopodobnie odbywałoby się bezprzewodowo za pomocą akcesoriów do ładowania opartych na Qi lub w inny sposób.

Dodanie Smart Connector to jednak osobna plotka. Zastosowanie złącza Smart może zakończyć przejście do całkowicie bezprzewodowego systemu iPhone’a, z codziennym ładowaniem i przesyłaniem danych za pośrednictwem indukcji i łączności bezprzewodowej. Złącze Smart zapewni sposób na podłączenie akcesoriów i pokrycie potrzeb przywracania i odzyskiwania za pomocą specjalnych adapterów.

Apple wprowadził „Smart Connector” z iPadem Pro w 2015 roku i zaktualizował je do przeprojektowanego modelu w 2018 roku. Umiejscowione jest równo z ramką i ma trzy styki zapewniające zasilanie, przesył danych i uziemienie. Nie jest to ono jednak wodoszczelne nad czym Apple musiałby popracować, aby utrzymać swoją klasę wodoodporności iPhone’a.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx