wtorek, 27 lutego

Wraz z wydaniem macOS Catalina 10.15.5 i powiązanych aktualizacji bezpieczeństwa dla macOS Mojave i High Sierra na początku tego tygodnia, Apple utrudnił użytkownikom ignorowanie dostępnych aktualizacji oprogramowania i pozostawanie na bieżącej wersji systemu operacyjnego.

W uwagach do wydania dla systemu macOS Catalina 10.15.5 zawarto następujące informacje:

– główne wydania systemu macOS nie będą mogły być już ukrywane z użyciem polecenia softwareupdate (8) z flagą –ignore

Zmiana ta dotyczy również systemów macOS Mojave i macOS High Sierra po zainstalowaniu aktualizacji zabezpieczeń 2020-003.

W przypadku użytkowników, którzy nadal korzystają z wcześniejszych, głównych wersji systemu macOS, takiej jak Mojave lub High Sierra, okienko aktualizacji oprogramowania w Preferencjach systemowych zazwyczaj wyświetlało znacznik aktualizacji do Cataliny i znacznik powiadomienia w postaci ikonki w Preferencjach Systemowych w docku, ale do tej pory znający się na tym użytkownicy byli w stanie ukryć te elementy za pomocą polecenia softwareupdate –ignore „macOS Catalina” w aplikacji Terminal.

Po aktualizacji do systemu macOS 10.15.5 lub aktualizacji zabezpieczeń 2020-003 to polecenie nie działa, a terminal wyświetla następujący komunikat:

Ignorowanie aktualizacji oprogramowania jest niedozwolone. Możliwość ignorowania poszczególnych aktualizacji zostanie usunięta w przyszłej wersji systemu macOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mj-go
Mj-go
3 lat temu

Wiec da się wyłączyć teraz to powiadomienie czy nie ?

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx