czwartek, 18 sierpnia

Firma Apple uruchomiła dziś program mający na celu wycofanie z rynku niektórych zasilaczy z wtyczką do gniazda ściennego przeznaczonych do stosowania w Argentynie, Australii, Brazylii, Europie kontynentalnej, Nowej Zelandii i Korei Południowej, ze względu na ryzyko porażenia prądem w przypadku ich dotknięcia. Apple również doradza klientom, aby zaprzestali używania dotkniętych problemem zesilaczy.

Bezpieczeństwo klientów ma dla firmy Apple zawsze najwyższy priorytet, dlatego podjęto decyzję o dobrowolnej, bezpłatnej wymianie zasilaczy z wtyczką do gniazda ściennego, których dotyczy ten problem, na nowy, przeprojektowany model.

Wycofywane adaptery ścienne dostarczane były z komputerami Mac i niektórymi urządzeniami iOS sprzedawanymi w latach 2003 a 2015, a także są zawarte w zestawie podróżym Apple World Travel Adapter Kit. Apple informuje, że dotknięte problemem zasilacze mają 4 lub 5 znaków albo nie ma żadnych znaków na wewnętrznym gnieździe podłączanym do zasilacza firmy Apple.

Zrzut ekranu 2016-01-28 o 18.19.12

Przeprojektowane zasilacze mają 3-literowy kod regionalny w gnieździe (EUR, KOR, AUS, ARG lub BRA). Apple mówi, że inne adaptery w tym przeznaczone do USA, Kanady, Chin, Hong Kongu, Japonii i Wielkiej Brytanii nie są objęte tym programem.

Apple uruchomił specjalną stronę związaną z programem wymiany zasilacza z wtyczką do gniazda ściennego, która zawiera instrukcje jak zidentyfikować taki wadliwy zasilacz i zainicjować proces wymiany.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx