czwartek, 28 września

Apple podał swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2016, który zasadniczo pokrywa się z 4 kwartałem kalendarzowym. Firma po raz kolejny nieznacznie pobiła rekordy kwartalnych przychodów i zysku.

Zrzut ekranu 2016-01-27 o 22.31.47

Apple zanotował przychody na poziomie 75.9 mld dolarów (74.6 mld rok wcześniej) oraz zysk na poziomie 18.4 mld (18 mld rok wcześniej). Marża brutto zwiększyła się do poziomu 40.1% z 39.9% rok wcześniej. Sprzedaż poza Stanami Zjednoczonymi stanowiła w tym kwartale 66% całości sprzedaży.

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook zdradził, że w ostatnim kwartale zeszłego roku jego firma zanotowała rekordową sprzedaz iPhone’ów, Apple Watch i Apple TV. W IV kwartale 2015 roku firma sprzedała 74.8 mln sztuk iPhone’ów oraz 16 mln iPadów. Rekordowa sprzedaż Apple TV jest za pewne związana z wprowadzeniem nowej generacji tego urządzenia, która jest dużym krokiem na przód w stosunku do poprzedniego modelu.

Firma Apple ogłosiła, że liczba aktywnych urządzeń w ciągu ostatnich 90 dni osiągnęła 1 miliard. W jej skład czego wchodzą iPhone’y, iPady, komputery Mac, iPody touch, Apple TV i Apple Watch czyli urządzenia, które są rejestrowane w serwisach firmy. Apple powiedział, że ilość ta stanowi 25% wzrostu w stosunku do ubiegłego roku.

Na początku tego miesiąca Apple poinformował, że okres świąteczny 2015 był „najlepszym w historii” App Store, a klienci wydali rekordową ilość 1,1 miliarda dolarów na aplikacje i zakupy w aplikacjach w ciągu dwóch tygodni do 3 stycznia. Nowy Rok ustanowił rekord jednego dnia ze sprzedażą 144 milionów dolarów, na zaledwie tydzień po ustanowieniu Bożonarodzeniowego rekordu sprzedaży.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx