sobota, 20 lipca

publiczna wersja beta iOS

Firma Apple rozszerzyła dziś program publicznych testów wersji beta do systemu iOS. Wszyscy Ci, którzy zapisali się do programu publicznych testów beta mają teraz po raz pierwszy w historii wcześniejszy dostęp do nowej wersji iOS. Wersja iOS 8.3 rozprowadzana do publicznych beta testów jest tą samą trzecią wersją beta iOS 8.3, którą wypuszczono dziś deweloperom kilka godzin temu.

Uruchomieniu dzisiejszego programu testów beta iOS towarzyszy także modernizacja samej strony programu Appleseed. Wcześniej strona koncentrowała się mocno tylko na OS X, ale zreorganizowana strona daje teraz generalny podział zarówno na testy iOS jak i OS X.

Firma Apple wprowadziła program publicznych testów beta wraz z uruchomieniem OS X Yosemite, pozwalając ponad milionom konsumentów na zarejestrowanie się i wzięcie udziału w testach Yosemite. Do dziś wersje beta były ograniczone tylko do OS X, ale Apple wydaje się być gotowy na rozszerzenie programu beta testów także dla systemu iOS.

[UPADATE]: Na podstawie wielu sygnałów od czytelników wygląda na to Apple nie udostępnił wszystkim publicznej wersji beta systemu iOS tak jak zrobił dla OS X Yosemite, lecz tylko zapraszając poszczególne osoby drogą mailową do udziału w testach iOS 8.3. Innymi słowy, nie każdy członek AppleSeed otrzyma zaproszenie, więc samo przyłączenie do Apple Seed nie gwarantuje udziału w testach.

Nie wiemy ile zaproszeń rozesłał Apple i według jakich kryteriów je wysyłał. Czy był to wybór losowy czy  też kryteriami branymi pod uwagę były wcześniejsze opinie na temat bety OS X Yosemite. Niektórzy z tych, którzy nie otrzymali zaproszenia, mówili jednak, że byli aktywnymi uczestnikami testów w przeszłości.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
belkone
belkone
9 lat temu

chyba, nie wszyscy mają do tego dostęp…
pomimo, iż jestem zapisany jako beta tester, dostępu do programu iOS nie mam.
A tutaj dodatkowe info, o które chyba powinien być uaktualniony artykuł:
https://www.imore.com/ios-83-beta-now-apple-seed-appears-be-invitation-only

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx