poniedziałek, 15 lipca

OS X Yosemite 10.10.3

Firma Apple wypuściła dziś również trzecią wersję beta OS X Yosemite dla deweloperów, prawie miesiąc po wydaniu pierwszej wersji beta OS X 10.10.3 i tydzień po wydaniu OS X 10.10.3 do publicznych beta testów.

Nowa beta, o numerze buildu 14D98g, jest dostępna dla zarejestrowanych programistów poprzez mechanizm aktualizacji oprogramowania w Mac App Store i przez Mac Dev Center. Firma Apple wydała również deweloperom OS X Server 4.1.

Zgodnie z dodaną informacją dzisiejsza wersja beta 10.10.3 zawiera API dla programistów do nowego gładzika Touch Force dodanego do 13-calowych MacBook’ów Pro Retina i nadchodzącego MacBook’a Retina, które pozwoli programistom na tworzenie aplikacji wykorzystujących Touch Force.

Nowa wersja dodaje też dodatkowe źródła wyszukiwania danych przy użyciu funkcji „wyszukaj”. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na wyróżnione w tekście słowo, „wyszukaj” będzie teraz szukać w iTunes, App Store, repertuarze kin, pobliskich miejscowościach i więcej oprócz samego słownika. Źródła objęte wyszukiwaniem można dostosować w preferencjach. Obecnie funkcja jest jeszcze nie dopracowana na niektórych komputerach, powodując przerwanie działania klawiatury.

lookupnewdatasourcesios83

Wcześniejsza wersja beta OS X 10.10.3 przyniosła kilka nowych funkcji do Yosemite, w tym aplikację Zdjęcia. Zaprojektowana w celu integracji z iCloud Photo Library, aplikacja Zdjęcia dla OS X jest zamiennikiem zarówno iPhoto jak i Aperture i jest na dobrej drodze, aby pojawić się publicznie już całkiem niedługo. Wczesne opinie sugerują, że choć aplikacja Zdjęcia jest odpowiednim zamiennikiem dla iPhoto z bardziej zaawansowanymi narzędziami i optymalizacją wydajności, to może być rozczarowaniem dla bardziej profesjonalnych użytkowników, przynajmniej w jej początkowym wcieleniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx