niedziela, 19 maja

Apple dodał dziś nową podstronę „Apple for Kids” do swojej witryny pomocy technicznej, oferujący rodzicom i opiekunom kompleksowe centrum umożliwiające skonfigurowanie dzieciom urządzeń i usług Apple oraz zarządzanie ich wykorzystaniem. Strona jest obecnie dostępna tylko w języku angielskim.

Sekcja zawiera szybkie łącza do zarządzania grupą rodzinną i rozwiązywania typowych problemów, na przykład co zrobić, jeśli dziecko zapomniało hasła lub jeśli przypadkowo kupiło coś w sklepie lub usługach Apple.

W dalszej części strony znajduje się podsekcja konfiguracyjna, wskazująca dorosłym właściwy kierunek, jeśli chcą skonfigurować Chmurę rodzinną lub skonfigurować dziecko na iPhonie, iPadzie, iPodzie touch lub komputerze Mac. Zawiera również szczegółowe informacje o tym, jak skonfigurować Apple Watch dla członka rodziny, który nie ma własnego iPhone’a, za pomocą Family Setup.

W Stanach Zjednoczonych użytkownicy powyżej 13 roku życia mogą również znaleźć linki pokazujące, jak zaktualizować datę urodzin w Apple ID. Apple ostrzega, że jeśli dziecko ma mniej niż 13 lat, a data urodzenia ‌Apple ID‌ jest nieprawidłowa, rodzic lub opiekun będzie musiał skontaktować się ze Wsparciem Apple w jego imieniu. Granica wieku dla obu działań różni się w zależności od kraju lub regionu.

W dalszej części strony dorośli mogą dowiedzieć się, jak działa funkcja „Poproś o zakup”. Przy włączonej opcji Poproś o zakup dzieci przed dokonaniem zakupu uzyskują pozwolenie od wyznaczonego „Organizatora w rodzinie”. Znajdują się tam również łącza wyjaśniające, jak zlokalizować zaginione urządzenia za pomocą usługi Lokalizator.

Ostatnia podsekcja przedstawia sposoby zapobiegania robieniu zakupów w aplikacji przez dzieci, ustawiania limitów czasu przed ekranem i korzystania z kontroli rodzicielskiej na urządzeniu dziecka.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx