wtorek, 27 lutego

Według analityka Apple, Ming-Chi Kuo, Apple planuje znaczącą modernizację mikrofonu iPhone’a 16, aby ulepszyć obsługę nowej Siri wzmocnionej sztuczną inteligencją.

W swoim najnowszym poście na blogu Medium Kuo stwierdza, że „wzmocnienie funkcji i specyfikacji sprzętu i oprogramowania Siri jest kluczem do promowania treści generowanych przez sztuczną inteligencję”, dodając, że ambicje Apple związane z generatywną sztuczną inteligencją oraz integracja modeli wielkojęzycznych (LLM) z Siri będą w dużym stopniu polegać na ulepszonym przetwarzaniu sygnału głosowego.

W tym celu Apple przygotowuje poważną aktualizację mikrofonu dla iPhone’a 16, zapewniając lepszy stosunek sygnału do szumu, co jest kluczową specyfikacją, która „znacznie poprawi komfort Siri” – mówi Kuo. Nowy mikrofon będzie miał także lepszą wodoodporność.

Informacje te są zgodnie z innymi raportami sugerującymi, że Apple planuje uczynić ulepszoną Siri kluczowym elementem sprzedaży iPhone’a 16. W iOS 18 spodziewane są nowe funkcje Siri obsługiwane przez LLM, a raport Kuo odnotowuje, że Apple zreorganizował swój zespół Siri w trzecim kwartale tego roku rok na integrację generatywnej sztucznej inteligencji i LLM. Jednak przewidywania Kuo zwiększają również wagę pogłosek, że dodatkowe funkcje AI na urządzeniu mogą pozostać wyłącznie w modelach iPhone’a 16.

Według najnowszej ankiety analityka, dostawcami mikrofonów do iPhone’a 16 są firmy AAC i Goertek, które w równym stopniu skorzystają na ulepszeniu specyfikacji. „Zasób mikrofonów dla każdego iPhone’a 16 będzie co najmniej o 100–150% wyższy niż w przypadku iPhone’a 15” – mówi Kuo. „W rezultacie oczekuje się, że przychody i zyski spółek AAC i Goertek znacząco skorzystają na tej modernizacji”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx